Tieši latviešu dziesmu aranžējumi Youtuberei atnesuši klausītāju atzinību (VIDEO)

Raksta attēls - Tieši latviešu dziesmu aranžējumi Youtuberei atnesuši klausītāju atzinību (VIDEO) Foto no S.Krūzmanes personīgajiem arhīviem

09.03.2017 / Aiga Leitholde

Signe Krūzmane ir regeja grupas “2-tie” dalībniece un aktīva mūziķe vietnē Youtube. Ja sākotnēji Youtube kanāls viņai bija kā platforma treniņam, ar laiku video veidošana kļuva daudz mērķtiecīgāka un pieauga klausītāju auditorija.

Arī mūziķi novērtē Signes veikumu. Piemēram, pateicoties saviem aranžējumiem, grupa “Indygo” Signi  uzaicināja viņiem pievienoties akustiskajā koncertā “Koka Rīga”. Savukārt šī gada februārī Signe radīja savu versiju Mika Dukura “Supernovas” dziesmai "Spiritual Priest”, saņemot paša autora un klausītāju atzinīgu novērtējumu.

Kad tu sāki veidot kaverversijas?

2008. gadā, kad sāku veidot šāda veida video, tie bija vairāk kā treniņam un kā savdabīgs atmiņu albums, caur kuru pastāstīt un atrādīt izaugsmi un panākumus saviem tuvākajiem cilvēkiem. Kad dziesmu aranžēšana interneta vidē kļuva populārāka, arī es mērķtiecīgāk ar to sāku nodarboties. Tāpēc oficiāli Youtube projekts “TikaiSigne” aizsākās tikai 2010. gadā.

Kas, tavuprāt, jāņem vērā, lai sevi pierādītu kā muzikālu Youtuberi*?

Manuprāt, svarīgākais, kas būtu jāņem vērā, sākot savas gaitas vietnē Youtube – saglabā savu iekšējo “es”! Tikai pateicoties savām emocijām, patiesumam, degsmei un vēlmei uzdrošināties, tu varēsi radīt patiešām lielisku darbu. Tev jābūt patiesam pret sevi, savu darbu, neatkarīgi no “labajām” un “sliktajām” dienām. Lai tie būtu daži desmiti vai visi 10 miljoni, ja tu esi sasniedzis un aizkustinājis kaut vienu no šiem klausītājiem, tas būt sākums tavam YouTube veiksmes stāstam!

Tu labprāt veido versijas latviešu dziesmām. Kā tavu veikumu novērtē mūziķi un klausītāji?

Interesantākos komplimentus un atziņas par manu padarīto darbu saņemu īstajos brīžos. Pēdējo divu gadu laikā esmu pievērsusies mūsu pašu latviešu mūziķiem un grupām. Vēlējos pateikt paldies par viņu radīto mūziku un parādīt, cik ļoti tā mani, kā līdzvērtīgu mūziķi, ir aizkustinājusi. Vislielākais kompliments un sirdij siltākā atmiņa ir uzstāšanās kopā ar “Indygo”. Saņemu arī ziņas no citiem māksliniekiem, kas mani atbalsta un uzmundrina turpināt muzicēt. Kopš Youtube kanālam sāku veidot latviešu dziesmu aranžējumus, esmu saņēmusi daudz atzinīgu vārdu, kā arī klausītāju atsaucība ir kļuvusi lielāka. Esmu pateicīga par iespēju spēlēt un likt priecāties gan pašiem dziesmu autoriem, gan arī viņu klausītājiem!

Kas ir vieglākais un grūtākais, veidojot kaverversiju vietnei Youtube?

Veidojot kaversiju vienmēr būs vieglākas un grūtākas lietas. Es parasti ātri izlemju, kuru dziesmu šoreiz aranžēšu. Arī ieraksta un apstrādes process ir viegls, jo esmu sapratusi, kādu gala rezultātu vēlos. Manos video var redzēt minimālu skaņas un video apstrādi, jo projekta “TikaiSigne” odziņa ir mūzikas autentiskums, dzīvīgums, patiesums. Katra maza nianse, kas varbūt studijas ierakstos varētu būt neglīta vai neprecīza, video parāda to, cik “dzīvs” ir ieraksts. Grūtākais process ir pati aranžēšana-dziesmas jaunās versijas izveidošana. Radošajā plūsmā nemitīgi rodas jaunas idejas, no kurām jāizvelk tā viena – īstā versija. Tas ir laikietilpīgs process, lai nonāktu pie gala versijas, kas būs patīkama kā man, tā arī klausītājiem.

* Par Youtuberi žargonā tiek saukts cilvēks, kurš vietnē Youtube veido tematisko video sērijas, atspoguļojot savu ikdienu, savu talantu vai aktualitātes dažādās jomās, piemēram, izsaka viedokli par jaunumiem modē vai analizē jaunākos mūzikas ierakstus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!