21 savulaik aktuāla Latvijas popmūzikas grupa

Raksta attēls - 21 savulaik aktuāla Latvijas popmūzikas grupa Ekrānšāviņu kolāža

29.04.2016 / Parmuziku.lv

Popmūzikas mode mainās, bet dziesmas paliek mūsu atmiņās un youtube pleilistēs.

1. "100. debija"

Grupā "100. debija" darbojās producenti Agris Semēvics un Modris Skaistkalns. Aktīvi grupa  koncertēja no 1993. - 2000. gadam. Populārākās dziesmas - "Nedalāmā", "Man dimantu nav" un "Sen jau viss".

2. "Mixeri"

Deviņdesmito gadu grupu "Mixeri" veidoja "100.debijas" deju grupas dalībnieki. Atmiņā mums palikuši ne vien ar saviem deju soļiem, bet arī ar hitiem kā "Esi reāls", "Neliedz sev neko".

3. "Pamatinstinkts"

Lai gan grupa, kuras kodolu veidoja Ilze Kalve un Jānis Kalve, nav paziņojusi par savas darības beigām, "Pamatinstinkts" aktīvākie darbības gadi tomēr ir deviņdesmitie. Līdzīgi "100. debijai" arī  "Pamatinstinkts" ir vieni no deju mūzikas aizsācējiem Latvijā.

4. "Tranzīts"

Grupa "Tranzīts" tika izveidota jau tālajā 1994. gadā un arī mūsdienās ik pa laikam klausītājiem ir iespēja dzirdēt grupas koncertu. Kopā izdoti 7 albumi, no kuriem par latviešu popmūzikas klasiku ir kļuvis 1997.gada "Nevaru būt balts".

5. "A-Europa"

Grupa "A-Europa" galvenokārt saistās ar Artūru Duboku. Pastāv no 1999. gada un neregulāri koncertē arī šobrīd. Lielāko slavu un platīna disku grupai atnesa 2001. gadā izdotais albums "Tuvumā tālumā" ar latviešu un krievu versiju.

6. "Tumsa"

Grupa "Tumsa" tika dibināta jau 1991. gadā un ir viena no visu laiku populārākajā latviešu poproka grupām. Tās sastāvs vairākkārt ir mainījies, tāpēc klausītāji grupu  visdrīzāk saistīs ar Mārtiņa Freimaņa vārdu. Freimanis bija ne vien lielisks grupas līderis, bet savu talantu pierādīja arī kā aktieris un dzejnieks. Grupai ir septiņi albumi un tā joprojām mēdz koncertēt, vokālista uzdevumus pilda Valters Frīdenbergs.

7. "BTH"

Grupas BTH, pazīstama arī ar nosaukumu "Braithhouse", dalībnieki bija Ralfs Mākulis un Jānis Grīnvalds. Viņi atpazīstamību ieguva, meistarīgi radot kaverversiju hitam "Last Christmas". Remiksējuši arī latviešu populāro grupu un mūziķu dziesmas.

8. "4. elements"

Meiteņu popgupā "4. elements" latviski un angliski dziedāja Rūta Reinika, Zane un Līga Ozolas un Erita Karslone, atmiņā būs palikušas no Eirovīzijas atlases konkursiesm vai LNT mūzikas video šoviem. Meitenēm bija arī savs albums "Kļūdu labojums".

9. "C-Stones"

Grupa "C-Stones" veidoja izaugušie bērnu popgrupas "Jūras akmentiņi" solisti. "C-Stones" bija pārņēmuši visu to, kas 2000. gada sākumā bija raksturīgs ASV popmūzikai. Grupas daiļrade atsaucīgāk tika uzņemta Lietuvā.

10. "Caffe"

2001. gadā izveidotajā grupā "Caffe" dziedāja  Intars Busulis, Andis Grīva un  Juris Merkulovs. Klausītāju atzinību ieguva dziesmas "Ķiršu lietus" kaverversija. Muzikāli visveiksmīgākā karjera izdevusies Intaram  Busulim. Andis Grīva ir izdevis solo albumu "Dzīvs piens"

11. "Double Faced Eels"

Grupa "Double Faced Eels" savā labā izmantoja poproka/ pop pankroka aktualitāti - ar lipīgiem meldiņiem un nekaunīgiem tekstiem aizraujot pašmāju jaunāko auditoriju. Dibināta  2000. gadā, izdevusi trīs albumus, no kuriem vislielāko popularitāti piedzīvoja "Zilais valis".

12. "Re:Public"

"RePublic" dibināta 2002. gadā un pastāvēšanas laikā izdevusi divus albumus. Visveiksmīgākais no abiem - 2004. gada "Strēlniece". Dziesmas "Pūga, pūga",  "Strēlniece" un "Saule sāk aust" ieguva pirmās vietas radio topos, gada aptaujās un lielu klausītāju mīlestību.

13. "Device"

Liepājas grupa "Device" apvienoja Marats Ogļezņevs (Marathons) un Ruslans Kuksinovičs (Rus-L). Savā pastāvēšanas laikā hiphopa grupa izdeva trīs veiksmīgus albumus. Šobrīd Maratu pazīstam kā "Musiqq" un "Bermuda Divstūris" dalībnieku, bet Ruslans uzstājas ar māksliniecisko vārdus Rasell.

14. "H2O"

2003. gadā izveidotajā poproka grupa klausītājiem prātā paliks ar dziesmu "Uzmini nu", kuras vārdā nosaukts arī grupas albums. Tagad grupas dalībnieki savu muzikālo karjeru veiksmīgi turpina katrs savā kolektīvā.

15. "F.L.Y."

Grupu "F.L.Y." speciāli Eirovīzijas vajadzībām 2002. gadā izveidoja Mārtiņš Freimanis, pieaicinot vēl divus populārus dziedātājus: Janu Key un Lauri Reiniku. Lai gan līdz 2005. gadam radio ētrā ir bijušas vairākas grupas dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā, tomēr vispopulārākā ir un paliek "Hello from Mars".

16. "Fors"

Deju mūzikas grupa "Fors" tika dibināta jau 1996. gadā. Sadarbībā ar Jana Key sarakstītais veiksmīgais singls "Up In The Sky" deva grupai iespēju sasniegt plašu auditoriju.  Latvijā populārāka bija dziesma "Po Barabanu".

17. "Detlef Zoo"

Detlefs jeb Uldis Dirnēns kopā ar grupu "Detlef Zoo" izpildīja enerģisku poproku vai pop pankroku latviešu un angļu valodā. Grupas pastāvēšanas laikā kopā tika izdoti divi albumi. Lielākais hits, kuru joprojām spēs nodungot tā laika tīņi, ir dziesma "Četras sienas".

18. "Ēnas"

Grupas "Ēnas" pirmsākumi bija meklējami jau deviņdesmitajos, taču veiksmīgākais grupas sastāvs noformējās 2005. gadā. Kopā tika radīti daudzi prātā paliekoši radio singli "Beautiful Morning”, “Neprātīgais”, “SirC”, “Ar skaistām frāzēm” un citi. Tagad mūziķi katrs veiksmīgi darbojas dažādos kolektīvos.

19. "TāTāTā"

Grupas "TāTāTā" radošais tandēms bija Artis Dvarionas no grupas "R.A.P." un Reinis Briģis, "Double Faced Eels" ģitārists. Lielāko popularitāti radio viļņos iemantoja dziesmas "Tu esi dinamīts", "Ja nu tā esi tu",

20. "Putnu balle"

Grupa dibināta 2002. gadā, savus aktīvākos koncertēšanas gadus piedzīvoja no 2005. - 2011. gadam. Lai gan oficiāli grupas pastāvēšanai nav pielikts punkts, mēs par "Putnu balli" tomēr runājam pagātnes formā, dungojot lielos radio hitus "Sapņu pārdevējs", "No rīta", "Labais āķis", "Spārni un vējš".

21. "Z-Scars"

Grupa dibināta 2001. gadā un vēl šogad sniedza savu pēdējo koncertu, tomēr biežāk "Z-Scars" dziesmas būs dzirdamas līdera Andra Kiviča solo programmā.  Grupas diskogrāfiju veido trīs studijas albumi un labāko dziesmu izlase. Vislabāku prātos būs palikuši debijas albuma "Starp tevi un mani" singli "Jūtot tā", "Tu tuvojies sev".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!