“Sofar Sounds Riga” atsāk darbību un izziņo pirmo koncertu

Raksta attēls - “Sofar Sounds Riga” atsāk darbību un izziņo pirmo koncertu Foto: Alvils Bijons

23.03.2023

Pēc trīs gadu pārtraukuma kustība “Sofar Sounds Riga” atsāk savu darbību un izsludina koncertu Rīgā, kas notiks jau 15. aprīlī. Klausītājus priecēs trīs dažādi mūziķi, kuru vārdi tiks atklāti tikai koncerta sākumā. Biļetes uz šo un nākamajiem koncertiem varēs iegādāties iepriekšpārdošanā “Sofar Sounds” mājaslapā.

“Kustība “Sofar Sounds Riga” darbojas jau kopš 2014. gada – šajā laikā esam iepazīstinājuši klausītājus ar daudz lieliskiem mūziķiem, izveidojuši draudzības ar ārvalstu māksliniekiem un pārvērtuši pat visneierastākās telpas par intīmām koncertvietām. Esam ļoti priecīgi par atgriešanos Rīgā un iespēju mūsu klausītājiem piedāvāt koncertus, kas ļauj aizmirst par ikdienas steigu un pilnībā ieslīgt mūzikas pasaulē,” stāsta “Sofar Sounds Riga” koncertu kurators Kristaps Bedrītis.

Kas ir kustība “Sofar Sounds”?
“Sofar Sounds” ir vispasaules kustība, kas aizsākusies 2009. gadā Londonā. Tās mērķis ir piedāvāt iespēju baudīt koncertus intīmā un neparastā gaisotnē, veltot visu uzmanību mūziķiem un aizmirstot par liekiem trokšņiem un glāžu šķindoņu, kas parasti pavada mākslinieku uzstāšanos. “Sofar Sounds” koncertus mēdz dēvēt par slepenajiem koncertiem, jo pasākuma norises vieta tiek izziņota dienu pirms pasākuma, savukārt vakara mākslinieku vārdi netiek atklāti līdz pat koncerta sākumam. “Sofar Sounds” kustība šobrīd piedāvā iespēju baudīt koncertus vairāk kā 300 dažādās pilsētās visā pasaulē.

Līdz šim “Sofar Sounds Riga” ietvaros noticis 21 koncerts dažādās neierastās Rīgas telpās un vietās, tostarp mēbeļu salonā “Kate”, skeitparkā “The Spot/Center”, tehnoloģiju uzņēmuma “Tet” birojā un citur. Iespēja uzstāties tiek dota dažādu mūzikas žanru pārstāvjiem gan no Latvijas, gan citām pasaules valstīm, turklāt “Sofar Sounds” kalpo par lielisku platformu jaunajām grupām un mūziķiem, lai iepazīstinātu publiku ar savu daiļradi. “Sofar Sounds Riga” koncertos uzstājušies arī vairāki pazīstami Latvijas mākslinieki, piemēram, “Instrumenti”, Kristīne Prauliņa, “Sudden Lights”, “Carnival Youth”, Evija Vēbere, “The Sound Poets”, Chris Noah un citi.

Aicina pieteikties pasākumu vietas un mūziķus
Lielu lomu “Sofar Sounds” koncertu atmosfēras nodoršināšanā spēlē pasākumu norises telpas un vakara mākslinieki. No dzīvojamās istabas līdz mākslas galerijai, no mājas pagalma līdz mājīgam birojam – ja tev ir vieta, kuru vēlētos piepildīt ar dzīvo mūziku un uzmanīgiem klausītājiem, “Sofar Sounds Riga” aicina aizpildīt pieteikumu šeit. Savukārt ikviens mūziķis, kurš vēlas izkāpt no ierastā koncertu formāta un satikties ar klausītājiem piezemētākā gaisotnē, var aizpildīt pieteikumu šeit.

Biļetes uz “Sofar Sounds Riga” koncertiem iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā “Sofar Sounds” mājaslapā. Biļešu skaits ir ierobežots.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!