Kobeina dzimšanas dienā publiskotas 20 visvairāk spēlētākās "Nirvana" dziesmas

Raksta attēls - Kobeina dzimšanas dienā publiskotas 20 visvairāk spēlētākās "Nirvana" dziesmas Publicitātes foto

20.02.2017 / Aiga Leitholde

Šodien mūzikas pasaule saka, daudz laimes, Kurt! Pirms 50 gadiem, 20. februārī piedzima viens no leģendārākajiem rokmūziķiem - Kurts Kobeins, kulta grupas "Nirvana" līderis.

"Nirvana" būtiski iedvesmojusi arī Latvijas andergrounda kultūru - mūziku, literatūru, priekšstatus. Vairāk Kobeins pie mums tiek pieminēts nevis dzimšanas dienā, bet gan 5. aprīlī, viņa nāves dienā.

"Tas bija visa pamats un bija iemesls, kāpēc sākt spēlēt mūziku! "Nirvana" dziesmas ir vienkāršas, pašsaprotamas un skanīgas, savukārt Kurts Kobeins tolaik likās skarbs, emocionāls cilvēks. Kad kopā ar Volkiju sākām mūzikāli darboties, jau bijām izauguši no "Nirvanas" laika. Domājām spēlēt metālmūziku, bet viss, ko es varēju izdarīt - uzrakstīt romantiskas balādes vai panku dziesmas. Jānis bija zinošāks un tehniskāks, viņš vairāk bija metālmūzikā un mani saukāja par Kurtu Kobeinu, jo es rakstīju tekstus akustiskās ģitāras pavadījumam.

Vienkāršais skaistums - tas uzrunāja "Nirvanas" mūzikā

atceras Mārtiņš Vaters, grupas "Indygo" solists. 

"Grupa "Nirvana" man saistās ar pēdējo nozīmīgo rokmūzikas vilni - granžu (grunge). Grupu uzlūkoju kā vienus no rokmūzikas revolucionāriem. Kurts Kobens ir stila ikona, līdzīgi kā Džimijs Hendriks un Sids Višess, kas sevī iemieso to uzskatu, ka rokmūzikai ir jābeidzas tajā brīdī, kad tā vēl ir aktuāla," pārdomās dalās Guntis Vanags, kluba "DEPO" saimnieks.

"Nirvanas" dziesmas spēlēs un klausīsies no paaudzes paaudzē. Interesanti, ka licencēšanas kompānija PPL sagatavojusi 20 televīzijā un radio visvairāk spēlētāko "Nirvanas" dziesmu izlasi. Sestajā pozīcijā atrodama grupas versija par Deivida Bovija dziesmu "The Man Who Sold The World", pārējās ir grupas oriģinālkompozīcijas. Vislielāko populairtāti iemantojušas dziesmas no 1991. gada albuma "Nevermind". Kopā grupas diskogrāfiju veido 3 studijas albumi un 3 koncertalbumi.

1. Smells Like Teen Spirit

2. Come As You Are

3. Lithium

4. Heart-Shaped Box

5. In Bloom

6. The Man Who Sold The World

7. All Apologies

8. About A Girl

9. Aneurysm

10. On A Plan

11. Drain You

12. Stay Away

13. Breed

14. Love Buzz

15. Serve The Servants

16. Lounge Act

17. Something In The Way

18. Molly's Lips

19. Dumb

20. Territorial Pissings

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!