Beidzot skatāmi grupas ‘‘Nirvana’’ 1993. gada ‘‘MTV Live And Loud’’ koncertieraksti

Raksta attēls - Beidzot skatāmi grupas ‘‘Nirvana’’ 1993. gada ‘‘MTV Live And Loud’’ koncertieraksti Ekrānšāviņš no video

02.09.2019 / Artis Ķekars

Ikoniskās grandža apvienības 1993. gada ‘‘MTV Live And Loud‘‘ uzstāšanās beidzot skatāmā formātā augšupielādēta tās ‘‘Youtube’’ kontā, vēsta medijs ‘‘NME’’.

Koncerts norisinājās grupas ‘‘mājās’’ – Sietlā, uz skatuves, kas atradās vien desmitus metru no pilsētas ostas noliktavām, 1993. gada 13. decembrī. Uzstāšanās notika grupas pēdējā albuma ‘‘In Utero’’ turnejas ietvaros. ‘‘Nirvana’’ koncertu spēlēja pilnā sastāvā ar Kurtu Kobeinu, Deivu Grolu, Krisu Novoseliču un Petu Smēru pie instrumentiem.

Oriģināli to 1993. gada Vecgada vakarā translēja kanāls ‘‘MTV‘‘, kā arī 2013. gadā tas izdots DVD formātā ar vairākiem grupas koncertmēģinājumiem un citiem aizkadriem.

Fani un mūzikas kritiķi ‘‘Live And Loud’’ koncertu novērtējuši kā ‘‘mežonīgu un skarbu’’ piebilstot, ka tas bijis pilnīgs pretstats harmoniskajai un relaksētajai ‘‘Unplugged’’ atmosfērai.

Nesenās augšupielādes video vietnē nozīmē, ka grupas fani pirmoreiz oficiāli varēs straumēt uzstāšanos bezmaksas. Papildus tam, audio no koncerta pirmoreiz izdots gan digitālā, gan vinila formātos.

Grupas Youtube kontā gan pagaidām nav iespējams noskatīties britu mūziķa Deivida Bouvija dziesmas ‘‘The Man Who Sold The World’’ kaverversiju, toties tā klausāma straumēšanas servisos.

Secīgs koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

‘‘Radio Friendly Unit Shifter’’

‘‘Drain You’’

‘‘Breed’’

‘‘Serve The Servants’’

‘‘Rape Me’’

‘‘Sliver’’

‘‘Pennyroyal Tea’’

‘‘Scentless Apprentice’’

‘‘All Apologies’’

‘‘Heart-Shaped Box’’

‘‘Blew’’

‘‘The Man Who Sold The World’’

‘‘School’’

‘‘Come As You Are’’

‘‘Lithium’’

‘‘About A Girl’’

‘‘Endless, Nameless’’

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!