Zelta Mikrofons 2017 ceremonijā piedalīsies Latvijas aktuālākie mūziķi un ārzemju viesi

Raksta attēls - Zelta Mikrofons 2017 ceremonijā piedalīsies Latvijas aktuālākie mūziķi un ārzemju viesi Māris Sirmais, Foto: Leta

23.02.2017 / Parmuziku.lv

Jau pēc piecām dienām Dailes teātrī svinīgā ceremonijā tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2017 spožākajiem pagājušā gada sasniegumiem 19 nominācijās, ko pavadīs priekšnesumi Latvijas aktuālāko mūziķu un ārzemju viesu izpildījumā.

Akadēmiskās mūzikas nozari ceremonijā pārstāvēs Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” – Baltijas lielākais profesionālais koris, kurš šogad svin savu 75 gadu jubileju. Diriģenta Māra Sirmā vadībā koris Dailes teātrī izpildīs dziesmas “Lielais vaicājums” un “Rozes Gars” no tāda paša nosaukuma albuma, kurš arī nominēts Zelta Mikrofonam 2017. Pie klavierēm būs pats autors - Maestro Raimonds Pauls.

Pēc ilga pārtraukuma ar vienu no saviem pirmajiem hitiem uz Gada balvas skatuves roķīgākas noskaņas radīs grupa “Pienvedēja Piedzīvojumi”. Kā stāsta grupas solists Māris Žigats, “Ir liels prieks uz Dailes teātra skatuves tik nozīmīgā notikumā izpildīt dziesmu no pašiem “Pienvedēja Piedzīvojumi” pirmssākumiem.

Varam atklāt, ka atskaņosim dziesmu no 1996. gadā izdotā albuma "Cilvēks ar trepēm", un tieši šī dziesma būs pirmais singls no drīzumā gaidāmās “Pienvedēja Piedzīvojumu” plates!”

Intars Busulis izpildīs dziesmu ar Kārļa Vērdiņa vārdiem “Debesis” no sava topošā albuma, kas nāks klajā jau nākamajā dienā pēc ceremonijas, 1.martā. Dziedātāja Dona izpildījumā varēs dzirdēt hitu “Tepat” no albuma “Tepat”, kas nominēts kategorijā “Pop mūzikas albums”, savukārt MESA izpildīs singlu “Mieram tuvu” no sava albuma “MESA”, kas nominēts kategorijā “Hip hop mūzikas albums”.

28.februāra vakarā Dailes teātra skatuvi, izpildot kompozīciju “Sons of Levi”, pagodinās arī ievērojami ārzemju mūziķi kopā ar pašmāju saksofonistu Denisu Paškevicu. Kā pats Paškevics stāsta: “"Sons of Levi" ir mana oriģinālkompozīcija, kuru iekļāvām Zelta Mikrofonam nominētajā albumā “Yours Faithfully”. Albums tika ierakstīts Dānijā ar lieliskiem pasaules klases mūziķiem. Christian Frank ir šī muzikālā ceļojuma stūrakmens, dvēsele un vibrācija. To jūs dzirdēsiet viņa pieklusinātajā ģitāras skanējumā. Carsten Landors ir viens no vadošajiem bundziniekiem džeza mūzikas skatuvē Skandināvijā, un mēs lepojamies būt visi trīs kopā un dalīties ar savu mūziku arī manās dzimtajās mājās - Latvijā.”

“Zelta Mikrofons jau tradicionāli dod iespēju parādīties arī jauniem vārdiem – nominētajiem māksliniekiem, kuri sevi spilgti pieteikuši 2016.gadā, kā piemēram “Audience Killers” un “Nando”, kā arī tiem, kuri pārliecinoši turpina savu mūzikas karjeru, kā piemēram DAGAMBA, Aminata, Linda Leen, MESA un “ElektroFolk”. Netrūks jautrības un joku, par kuriem rūpēsies vakara vadītājs, kura vārdu atklāsim tikai ceremonijas dienā,” stāsta koncerta režisore Dita Torstere.

Šogad apmeklēt ceremoniju pieteikušies arī svarīgi industrijas pārstāvji no vadošajām ierakstu kompānijām “Universal” un “Warner”, festivālu rīkotāji no Polijas, kā arī Eirovīzijas fināla producents no Ukrainas.

Jau ziņots, ka 28.februārī Dailes teātrī notiks svinīgā Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons ceremonija. Pasākumu klātienē apmeklēs visi nominanti, žūrijas pārstāvji un atbalstītāji, bet ikviens mūzikas cienītājs Latvijas mūziķu un ārzemju viesu priekšnesumus, kā arī balvu saņēmēju prieka un aizkustinājuma emocijas varēs vērot tiešraidē televīzijas kanālā LNT un Kanāls 2, kā arī interneta tiešraidē portālā skaties.lv un tvplay.skaties.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!