25 jauni Latvijas mūzikas albumi (no popa līdz metālam), kas jānoklausās

Raksta attēls - 25 jauni Latvijas mūzikas albumi (no popa līdz metālam), kas jānoklausās Publicitātes fotokolāža

21.11.2016 / Aiga Leitholde

2016. gadā jaunus albumus izdevuši dažādus mūzikas stilus pārstāvoši izpildītāji, tāpēc retrospektīvajā atskatā kaut ko sev atradīs klausītāji ar atšķirīgām muzikālajām gaumēm.

Izlasē albumu secība ir nejauša un izlase ir kopsavilkums. Apskata pirmo daļu lasi šeit. Savukārt pašā gada nogalē - decembrī izdotie albumi ierasti tiek pieskaitīti jau pie nākamā gada mūzikas ierakstu ražas, tāpēc par tiem vairāk būs nākamajā izlasē.

Dons - "Tepat"

Dziedātāja Dona sesto albumu "Tepat" veido 10 kompozīcijas. Dziesmu vārdi galvenokārt ir paša dziedātāja rakstīti, bet mūzika tapusi sadarbībā ar producentu Krišjāni Geidānu. Albuma ierakstā piedalījušies ģitārists Mārcis Auziņš, basists Toms Poišs un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. Dziesmu rakstīšanā Dons sadarbojoties arī ar mūziķiem Renāru Kauperu, Aleksi Luriņu un tekstu autoru Ingu Bērziņu.

Ēnu Kaleidoskops - "Tie, kas šķietami zuduši"

Noskaņām bagātais albums "Tie, kas šķietami zuduši"  neofolka grupai "Ēnu Kaleidoskops" ir trešais. Albumā dzirdams 10 mūziķu orķestris, kas pārvalda daudzveidīgu instrumentu klāstu.

Mārcis Auziņš - "Viens"

Ģitārista Mārča Auziņa solo albumu "Viens" veido 12 iemīļotas Raimonda Paula melodijas, kas aranžētas ģitārai.

Židrūns - "Židrūns tas ko nevar nest"

"Židrūns tas ko nevar nest" ir grupas trešais ieraksts, ko veido 8 dziesmas. Arī šajā albumā grupa saglabā sev raksturīgo - dziesmu tekstus veido pašu un dzejnieku dzeja, un muzikāli "Židrūns" joprojām ir ekspresivi.

Elizabete Balčus - "Conarium"

Elizabetes Balčus albumu "Conarium" varētu dēvēt par avantpop. Solomāksliniece ļaujas muzikāliem eksperimentiem, saglabājot prātā paliekošu melodiskumu. Albumā dziesmas ir gan latviešu, gan angļu valodā.

Aminata - "Red Moon"

Dziedātājas Aminatas otrajā albumā "Red Moon" ir 8 dziesmas, no kurām šobrīd zināmākās ir singli "Fighter" un albuma tituldziesma. Visu dziesmu autore ir Aminata,  aranžētāji – Kaspars Ansons, Makree un Aleksandr Volk.

Holy Lamb - "Gyrosophy"

"Holy Lamb" ir viena no vecākajām Latvijas progresīvā roka grupām, kas vairāk ir pazīstama ārpus Latvijas robežām. Arī jaunāko, 8 dziesmu albumu "Gyrosophy" izdevusi Francijas ierakstu kompānija. Albumā piedalās arī viesmūziķi kā Reinis Sējāns, Kristiāna Kārkliņa, Eva Bindere un citi.

Nekad - "Klusumā"

Hardcore grupas "Nekad" albumā "Klusumā" ir 7 dziesmas, kas vēsta par eksistenciāliem jautājumiem.

Franco Franco - "moon + light"

Indiepopa grupa "Franco Franco"  savā otrajā mazalbumā "moon + light" ietur stilistisku daudzveidību, prātā paliekošas melodijas ietērpjot postrokam raksturīgajā atmosfēriskumā. Albumu veido 5 dziesmas, no kurām populārākā ir "By The Lake".

Pulse of Nebulae - " Pulse of Nebulae"

"Pulse of Nebulae" ir pogresīvā death metal grupa ar atmosfēriskās mūzikas ietekmi, kuras kodolu veido latvietis Mārtiņš Platais un Hišams Šahrūrija, grupā spēlē arī bundzinieks Dirks Verbūren.

Helēna - “Tāluma tuvumā”

Helēna Kozlovska, zināma arī kā grupu "Skumju akmeņi" un "Levīti" dalībniece, trešajā solo albumā “Tāluma tuvumā”  apkopojusi 11 dziesmas, kas tapušas jau pirms 10 gadiem.

Treeeye - "Treeeye"

Alternatīvā roka grupa "Treeeye" debijas albumu veido 7 dziesmas, kurās rokmūzikas ekspresivitāte savijas ar elektroniskās mūzikas atturīgo smalkumu. "Treeeye" dzied trīs valodās: angļu, latviešu un krievu.

Daumanta Kalniņa Džeza kvintets - "Part of Me"

Dziedātāja Daumanta Kalniņa kvinteta albuma "Part of Me" programmu veido Daumanta Kalniņa, pianista Kristapa Vanadziņa un ģitārista Mārča Auziņa orģinālkompozīcijas un aranžējumi.

NANDO - "Mamma mani apēdīs"

Dziedātājas Rūtas Dūdumas vadītās meiteņu popgrupas "NANDO" albumu “Mamma mani apēdīs” veido 12 dziesmas, kuru autori ir komponists un vokālās grupas “Framest” vadītājs Jānis Ķirsis un dzejnieks Guntars Račs.

DaGamba - "Seasons"

Crossover grupas "DaGamba" jauno albumu "Seasons" iedvesmojis Antonio Vivaldi vijoļu cikls "Četri gadalaiki", kas mūziķu aranžējumā nu ir ieguvis rokmūzikai raksturīgu skanējumu. Albumā dzirdamas būs arī "Latvian Voices", Aminata un Ralfs Eilands.

REISS - ''Kad Kuģi Apledos''

Reperis Reiss albuma ''Kad Kuģi Apledos'' tapšanā sadarbojies ar producentu Kārli Indrišonoku. Albums vēsta par par izpildītāja un viņa alter ego strīdu.

Deniss Paškevičs - "Yours Faithfully"

Džeza albumā "Yours Faithfully" saksofonists Deniss Paškevičs saspēlējas ar ģitāristu Kristianu Franku (Christian Frank) - minimālisms, intimitāte un melodiskums - ar šiem atslēgas vārdiem varētu raksturot albumu. Ierakstā piedalījušies arī Ārons Pārks (Aaron Parks, klavieres), Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen, kontrabass) un Lisbeta Dīra (Lisbeth Diers bungas, perkusijas).

Kaņepe - "Divās daļās"

Hiphopa izpildītāja Kaņepes 11 kompozīciju albums "Divās daļās", ir 2006. gadā izdotā albuma "Tad, kad nāk… Tie vecie labākie" tupinājums un atspoguļo mākslinieka skatījumu uz dzīvi laika posmā no no 2007. līdz 2015. gadam.

100 Baltas Dvēseles - "Vienaldzība"

"100 Baltas Dvēseles" otro albumu "Vienaldzība" var dēvēt par elektropopu, kam smalkumu piešķir ne vien pašu grupas dalībnieku, bet arī Gunas Zariņas, Raiņa un Bairona dzeja. Grupas kodolu veido Mārtiņš Jansons, Ivars Krasts un Alise Joste, taču albuma ierakstā piedalījušies arī viesmūziķi.

Heaven Grey - "Manuscriptum"

Melodiskā doom/gothic metāla grupa "Heaven Grey" savā albumā "Manuscriptum" klausītājam ļauj izdzīvot plašu destruktīvo emociju gammu izsmalcinātā, poētiskā, skumjā atmosfērā.

Mayla - "Possession of the Wretched"

Rīdzinieki "Mayla" spēlē ekstrēmā metāla apakšstilā - death metal/deathcore, albums "Possession of the Wretched" viņiem ir pirmais. Dziesmas vēsta par sabiedrību, varu un vērtību sistēmu.

Varang Nord - "Master of the Forest"

Folkmetālisti "Varang Nord" savā otrajā albumā "Master of the Forest" apdzied Centrāleiropas seno ģermāņu kultūru, vēstot par šo cilšu mitoloģiju, tradīcijām un izcīnītajām kaujām.

Klaidonis - "Ar smaidu saulrietā"

Kantrimūzikas grupas "Klaidonis" jaunajā albumā iekļautas 11 dziesmas - 10 dziesmām mūziku rakstījis pats Māris Sloka, bet viena ir grupas ģitārista Valda Rēbuka sarakstīta. Vārdu autori ir Māris Sloka, kā arī dzejnieki Agnese Līcīte un Guntars Račs.

Vjačeslavs Mitrohins - "Latviešu blūzi"

Ģitārista Vjačeslava Mitrohina programmā "Latviešu blūzi" komponistu Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas ir aranžētas blūza stilistikā. Tagad "Latviešu blūzi" ir pieejami arī CD formātā.

Latvijas Radio bigbends - “Latviešu Džeza svīta”

"Latviešu Džeza svītā" iekļautas 9 orģinālkompozīcijas, kuras izpilda Latvijas Radio bigbends un kuru autori ir Māris Jēkabsons, Kārlis Vanags un Viktors Ritovs. Svītas trijdaļu forma ir ietvars mūsdienīgam džeza skanējumam.

Latvijas Radio bigbends -  “Latviešu Džeza svīta”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!