Industrijas Ziņas

10 latviešu grupas, kuras klausījāmies 2000. gadu sākumā. Kuras no tām spēlē kopā arī šodien?

Raksta attēls - 10 latviešu grupas, kuras klausījāmies 2000. gadu sākumā. Kuras no tām spēlē kopā arī šodien? Foto: A Eiropa albuma vāciņš/Kristaps Kalns

26.08.2015 / Antra Bērtule

2000. gadu sākums mūzikas dzīvē bija daudzveidīgs laiks. Grupas te bija, te vairs nespēlēja, un arī šodien palikt kopā ne visām ir izdevies.

 

Viena no apvienībām, kas jau kopš 2000. gadiem spēlē kopā, ir grupa The Hobos. Piedzīvojuši savus kāpumus un kritumus, hobosieši jau 18. septembrī koncertēs uz Palladium skatuves, lai spēlētu labākās dziesmas. Un fani to gaida!


Tāpēc, nostalģijas pārņemti, atcerējāmies par 10 mūzikas grupām no 2000jiem, kuras kādreiz daudz jo daudz klausījāmies, bet tagad - mazāk. Interesanti, kuri mūziķi būs nākamie, kuri spēlēs labāko dziesmu koncertu?

 

1. Z-Scars


Ja kādreiz Andris Kivičs vēl nebija kļuvis par rokzvaigzni vismaz Latvijas mērogā, šo gadu laikā viņam tas ir izdevies. Skandāli, preses uzmanība, rokenrols..Kivičam tas viss ir bijis, un nu ir laiks nopietnākām lietām.Piemēram, tv raidījumam ar īpašajiem viesiem un interviju veikšanu, kā arī ģimenes dzīvei.

 

2. A-Eiropa


Šķiet, ka dziesma Jūrmala pirms daudziem gadiem skanēja pilnīgi visos klubos, automašīnās, pagalmos un kafejnīcās. Nu, tad noklausāmies vēlreiz! Ja jums šķiet, ka ar Artūru Duboku mūzikā viss ir beidzies, tie ir maldi. Jau šonedēļ viņš ar grupu koncertēs Madonā līdzās GACHO u.c. pašmāju mūziķiem.

 

 

 

3. Logo

 

Grupa Logo savulaik nedziedāja par čiekuriem, taču kaut kā ļoti līdzinājās pasaulē slavenajai roka apvienībai The Smashing Pumpkins. Var jau būt, ka tā šķita tikai toreiz. Pašlaik grupas solists Ansis Klinstons ir ierakstījis singlu, un ir krietni ticams, ka varētu tapt arī jauns albums. Pašlaik konkrētākas ziņas par šo gan nav zināmas.

 

4. Crowd


Laikā, kad visa pasaule klausījās emocionālo roku no Evanescence, mums pašiem bija solīda roka skatuve, un Crowd bija vieni no tās pārstāvjiem. Interesanti instrumenti, mazliet gotiska noskaņa un lielisks vokāls! Pašlaik gan nav svaigu ziņu par grupas uzstāšanās reizēm.

 

5. Re:Public


Līdzīgi kā A-Eiropas hits Jūrmala, arī šīs grupas dziesma Strēlniece pārpludināja ballīšu tumbas ar savām dziesmu skaņām. Nebija svarīgi, vai zināji vārdus no galvas, vai tikai 2 frāzes, galvenais bija melodija. Starp citu, ticams, ka Re:Public atkal kādreiz uzstāsies koncertos.

 

6. Māsas

 

Četru meiteņu grupa - alternatīva latviešu atbilde The Spice Girls. Savulaik izdeva lielisko dziesmu Dāvā laimi un visā visumā bija ļoti kolorīta poproka apvienība. Patiktu dīvainās popmūzikas faniem, kuri ir iecienījuši Moloko un Roisin Murphy ierakstus. Grupas soliste Līga Celma, šobrīd Līga Celma-Kursiete, šobrīd ir veiksmīga komponiste, kura ir sarakstījusi skaņu celiņu arī jaunajai latviešu filmai Modris, kuru režisējis viņas dzīvesbiedrs Juris Kursietis.

Klausies albumu Dāvā laimi šeit!

 

 

7. R.A.P.


Grupa R.A.P. koncertēja no 1990. gadu beigām līdz pat 2007. gadam un uz vienu ekskluzīvu koncertu apvienojās 2011. gadā. Taču maz ticams, ka skanīgos rokerus ar visu Arti Dvarionas dzirdēsim vēl kādā lielā festivālā.

 

8. The Mundane


Vai jūs atceraties tos laikus, kad šo grupu varēja dzirdēt katrā labākajā Latvijas klubā? 2008. gadā grupa svinēja 10 gadu jubileju, tās sastāvā muzicējis gan solomākslinieks Andis Grīva, gan Dagnis Neilands, kurš pašlaik darbojas pats savā grupā Tehnikums. Savukārt grupas solists Gatis Zaķis pašlaik ir atzīts mūzikas producents, kurš sadarbojas ar Instrumentiem, Laika Suni, Carnival Youth u.c. grupām.

Klausies The Mundane ekskluzīvā Myspace grupas profilā šeit!

 

 

9. Tumsa


Kad Tumsa spēlēja pašas pirmās dziesmas 1990. gados, tapa arī Lietus dārzs, joprojām viena no populārākajām Tumsas dziesmām. Kopš grupas solists Mārtiņš Freimanis ir aizgājis mūžībā, grupas dziesmas joprojām bieži skan raidstacijās un koncertos. Darbojas arī atbalsta fonds, kas nosaukts Mārtiņa Freimaņa vārdā.

 

10. Caffe


2000. gadu sākumā puišu grupa Caffe bija izstrādājuši gan saldo puišu skatuves tēlu, gan paguva ierakstīt romantiskas balādes, kuras skan labi arī šodien. Kura gan meitene negribētu izglābt šos puišus no vientulības, kamēr viņi dzied I am Alone? Viens no grupas dalībniekiem bija Intars Busulis, kuram šodien mūzikas biznesā klājas īpaši labi.

 

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!