Šodien sākas dziesmu rakstīšanas nometnes RIGaLIVE devītā sesija

Raksta attēls - Šodien sākas dziesmu rakstīšanas nometnes RIGaLIVE devītā sesija RIGaLIVE8 kopbilde

07.11.2023

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas mūzikas eksports” ir lepns ziņot, ka šodien, 7.novembrī sākas dziesmu rakstīšanas nometnes RIGaLIVE 9. sesija.

Kopš 2017. gada RIGaLIVE darbojas kā sadarbības platforma, kur dažādu valstu, žanru un pieredzes pārstāvji satiekas, lai radītu jaunus un unikālus skaņdarbus. Šogad saņemti pieteikumi no vairāk kā 200 mūziķiem 14 valstīs.

Agnese Cimuška-Rekke, “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore: "Mums ir prieks, ka dalībnieku pieteikumu skaits ir pieaudzis gan skaitliski, gan ģeogrāfiski. Kā organizatori, šis ir pozitīvs izaicinājums, jo atlases process kļūst arvien sarežģītāks, ņemot vērā, ka varam pieņemt tikai 30 dalībniekus. Mēs augstu novērtējam dalībnieku uzticību, it sevišķi tiem, kuri piedalās atkārtoti, un lepojamies, kad nometnē radītās dziesmas sasniedz klausītājus. Esam gandarīti, ja ar šo pasākumu palīdzam kādam uzsākt muzikālo karjeru, radīt jaunus izaicinājumus un veicināt jaunas sadarbības. Ļoti novērtējam iespēju, ka  "RIGaLIVE" devītā sesija un ar to saistītās izglītojošās meistarklases norisināsies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā, lai iedvesmotu un aizrautu jaunos mūziķus paplašināt savu redzesloku Latvijas mūzikas nozares kontekstā.”

RIGaLIVE nometnes mērķis ir radīt dziesmas, kas ne tikai pārsteidz un iedvesmo, bet arī spēj ieņemt vietu radio apritē un mūzikas atskaņošanas topos. Daudzas no iepriekšējās sesijās radītajām dziesmām kļuvušas par radio hitiem un sasniegušas augstu klausījumu skaitu straumēšanas platformās.

Papildus intensīvajam radošajam procesam, RIGaLIVE dalībnieki piedalīsies arī vērtīgos semināros un darbnīcās, ko vadīs nozares eksperti. Šie pasākumi sniegs iespēju dziļāk ielūkoties mūzikas industrijas jaunākajās tendencēs un attīstības virzienos, tādējādi papildinot savas zināšanas un prasmes. Šoreiz īpašs uzsvars tiks likts uz sinhronizāciju - mūzikas iekļaušanu filmās, tv seriālos, reklāmās un video spēlēs.

Šo īpašo nometnes daļu vadīs pieredzējuši profesionāļi, to skaitā Magdalēna Niestrijevska (Jaguarec pārstāve, Polija), Dāvis Sīmanis, Elvijs Pārpucis, Guna Zučika, Sandra Perensa (Igaunija), kuri ļaus dalībniekiem iegūt padziļinātāku izpratni par šo būtisko mūzikas industrijas jomu.

Iepriekš RIGaLIVE nometnē piedalījušies tādi mūziķi kā Aminata, Aija Andrejeva, Linda Leen, Dons, ansis, Kristīne Pāže, Jānis Aišpurs, Māra Upmane-Holšteine, Markus Riva un citi.

Organizatori vēlas izteikt pateicību nometnes atbalstītājiem, tai skaitā Latvijas Izpildītāju un producentu apvienībai (LaIPA), Kultūras ministrijai, Latvijas 1. Rokkafejnīcai, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolai, Venden, Orkla, Jersikas Čipsiem un Aldarim.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!