Sākusies dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” septītā sesija

Raksta attēls - Sākusies dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” septītā sesija Publicitātes foto

13.09.2021

Pirmdien, 13. septembrī, sākusies dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” septītā sesija. Arī šogad nometnē piedalās tikai pašmāju mūziķi un producenti, lai nodotos kopīgam mērķim – radītu potenciālu radio hitu.

“RIGaLIVE” septītā sesija, kā ierasts, norisināsies trīs dienas, šoreiz no 13. – 15. septembrim. Pirmajā dienā notiek dalībnieku iepazīšanās, kā arī vairākas lekcijas un meistarklases ar pašmāju mūzikas nozares profesionāļiem – mūziķi un komponistu Edgaru Šubrovski, kā arī “Warner Music Baltics” Latvijas pārstāvi un mūzikas menedžmenta konsultanti Inesi Saulāju-Dobeli. Pirmajā dienā dalībniekiem organizēta arī informatīvi izglītojoša meistarklase ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) ekspertēm Agati Silovu un Lienu Grīnu.

Nometnes otrajā un trešajā dienā dalībnieki tiek sadalīti komandās tā, lai katrā būtu dziesmu autors, izpildītājs un producents. Šādā sastāvā komandas strādās visas dienas garumā, radot jaunu skaņdarbu un vakarā to jau prezentējot ne vien pārējiem dalībniekiem, bet arī mūzikas industrijas ekspertiem, kuri vērtēs radītā singla potenciālu, formātu un šī brīža aktualitāti. Interesanti ir tas, ka katru dienu komandas tiek izveidotas no jauna, tādējādi sniedzot iespēju sastrādāties dažādiem cilvēkiem un gūt aizvien jaunu pieredzi. Viens no “RIGaLIVE” mērķiem ir tādu skaņdarbu radīšana, kas spētu uzrunāt vidējo klausītāju, un kam ir potenciāls nokļūt radio apritē un mūzikas atskaņošanas topos.

Mūziķe Būū (īstajā vārdā Ilze Fārte), kura nesen pievērsusies savai solo karjerai un ar savām dziesmām jau iekļuvusi radio rotācijās, par savu “RIGaLIVE” gūto pieredzi saka: “Mani lielākie ieguvumi bija, pirmkārt, pārbaudīt praksē, kā laika limits palīdz nonākt pie taustāma rezultāta arī radošā darbā. Turpinu līdzīgu pieeju izmantot arī ikdienā darbojoties. Otrkārt,  kontakti un, treškārt, gandarījums par  uzrakstītās dziesmas panākumiem.”

“Covid ir viesis savas izmaiņas arī nometnes norisē. Šī ir jau otrā sesija, kurā piedalās tikai pašmāju mūziķi un producenti. Priecē tas, ka, neraugoties uz šo situāciju, ārzemnieki tāpat izrāda interesi un jautā, kad varētu būt nākamā iespēja atkal piedalīties arī mūziķiem no citām valstīm. Liels prieks arī par to, ka saņemam aizvien vairāk pieteikumu uz “RIGaLIVE”. Piesakās ne tikai jaunie censoņi, bet arī savu vārdu pašmāju mūzikā jau pierādījuši un populāri mākslinieki, kas, manuprāt, parāda nometnes plašo spektru un nozīmīgumu. Kā arī priecājos par to, ka dalībnieki piesakās atkārtoti arī uz nākamajām nometnēm, kas ir teju kā kompliments, jo var just, ka viņam šeit ir paticis,” stāsta “RIGaLIVE” organizatore Agnese Cimuška-Rekke.

Vairākas no iepriekšējās “RIGaLIVE” sesijās tapušajām dziesmām nokļuvušas regulārā radio rotācijā, tāpat arī pieteiktas dalībai dziesmu autoru un izpildītāju konkursā “Supernova”.  Līdz šim nometnēs piedalījušies arī daudzi Latvijā jau zināmi mākslinieki, piemēram, Dons, Aija Andrejeva, Aminata, Markus Riva, Samanta Tīna, Jānis Aišpurs, Samanta Berezina, Kārlis Būmeisters un citi.

“RIGaLIVE” tiek organizēts ar “Latvijas Ierakstu un Producentu Apvienības” (“LaIPA”), “Latvijas Republikas Kutūras ministrijas”, “Laima” un “Aldara” atbalstu.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!