Izsludināta pieteikšanās dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” 8. sesijai

Raksta attēls - Izsludināta pieteikšanās dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” 8. sesijai Publicitātes foto

29.09.2022

Savu dalību pieteikt “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” organizētajā dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE #8” aicināti mūzikas autori, dziesmu tekstu autori, izpildītāji un dziesmu producenti. Nometne norisināsies Rīgā no 7. – 9. novembrim.

Kas ir “RIGaLIVE”? Tā ir mūzikas rakstīšanas nometne ar mērķi tās dalībniekiem, radoši strādājot komandās, radīt potenciālus radio hitus.

Kas notiek šajās trijās dienās? Nometnes pirmā diena tiek atvēlēta lekcijām un meistarklasēm, kas tiek rīkotas sadarbībā ar nozares profesionāļiem, bet otrajā un trešajā dienā notiek darbs pie dziesmu izveides.

Kā notiek radošais dziesmu rakstīšanas process? Dalībnieki katrā no radošajām dziesmu rakstīšanas dienām tiek sadalīti grupās, kas veidojas no trīs cilvēkiem – mūzikas autora, izpildītāja un producenta. Pēc tam katra grupa astoņas stundas strādā pie jaunas dziesmas izveides, ierakstot tās demo versiju.

Profesionāls vērtējums katrai dziesmai! Katras dienas noslēgumā jaunās dziesmas vērtē eksperti – pieredzes bagāti starptautiskās un vietējās mūzikas industrijas profesionāļi.

“RIGaLIVE #8” norises plāns:
7.11. – iepazīšanās ar dalībniekiem un meistarklases;
8.11. – dziesmu rakstīšanas sesija; klausīšanās un vērtēšana;
9.11. – dziesmu rakstīšanas sesija; klausīšanās un vērtēšana.

 

Pieredzē par dalību nometnē dalās mūziķe BŪŪ: “Man dziesmu rakstīšana komandā ir liels izaicinājums, bet tad, kad tas izdodas, protams, ka rezultāts ir spēcīgāks, nekā rakstot vienam. Tieši tā bija ar "Kur ir mana cilts" – kā es izdomāju piedziedājumu, sapratu, ka, jā – šis ir zelts, bliežam "tribal" pop dziesmu! Ļoti rekomendēju vientuļajiem songwriteriem pamēģināt strādāt komandā.”

Par savu dalību nometnē stāsta mūziķe Katrīna Dimanta: “Galvenais, dodoties uz šādu pasākumu, ir iet ar atvērtu prātu, ar vēlmi sadarboties, darboties, ar vēlmi iemācīties, iemācīt kaut ko, iepazīties, tīkloties, uzzināt ko vairāk par to, kāds ir šis dziesmu rakstīšanas moments. Es ieteiktu piedalīties šajā nometnē, jo tas palīdz attīstīties, augt un uzzināt, kā ir strādāt ar citiem māksliniekiem, kā ir strādāt, ja ir noteikts laika limits.”

Lai pieteiktu savu dalību nometnei, līdz 10. oktobrim jāaizpilda pieteikuma anketa. Uzņemtie dalībnieki tiks izziņoti līdz oktobra beigām.

Dalības maksa - 100 €;
PIETEIKTIES DZIESMU RAKSTĪŠANAS NOMETNEI ŠEIT: https://forms.gle/Z8ehNXohNzmPdukS8
Par lekcijām un citām aktivitātēm informācija tiks papildināta.
 
Pasākumu atbalsta: LaIPA un Kultūras ministrija.
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!