Pasaulslavenie “bel canto” solisti Jūrmalā jau šonedēļ

Raksta attēls - Pasaulslavenie “bel canto” solisti Jūrmalā jau šonedēļ Publicitātes foto

10.07.2017 / Parmuziku.lv

Jau pavisam drīz, 16.jūlijā, Dzintaru koncertzālē pirmo reizi Latvijā klausītāji varēs izbaudīt pasaulē vadošo “bel canto” solistu - tenora Lorensa Braunlija un harizmātiskā soprāna Sāras Kobernas – priekšnesumu, informē “Andreja Žagara fonda” vadītājs Andrejs Žagars.

Braunlijs un Koberna kopā ar simfonisko orķestri Konstantīna Orbeljana vadībā Jūrmalā uzstāsies fonda “Baltijas muzikālās sezonas” koncertu programmas ietvaros. Abi mākslinieki jau iepriekš ir spoži mirdzējuši uz vienas skatuves. Pērn viņi demonstrēja spilgtu vokālo un dramatisko sniegumu Sietlas operas izrādē “Grāfs Orī”. Kritiķi vērtēja, ka Braunlijs, kuru “International Opera Awards” ir izvirzījusi Gada solista titulam 2017, spēj sasniegt augstu reģistru ar tādu tonālu precizitāti un skaistumu, kas klausītājiem sniedz patiesu baudījumu. Savukārt Kobernas augsto koloratūru “Seattle Times” raksturoja kā patiesi žilbinošu, piebilstot, ka viņas tembrs kļuvis bagātīgāks un siltāks.

 

Es esmu drošs, ka abi solisti pārsteigs mūsu klausītājus ar izcilu meistarīgu un izjustu dziedājumu, jo viņu izpildījumā varēsim dzirdēt spilgtāko “bel canto” komponistu - Doniceti, Rosīni un Vinčenco Bellīni - ārijas,

saka Žagars.

 

Kritiķi atzinīgi novērtējuši Braunlija sniegumu titullomā laikmetīgajā izrādē “Yardbird”, kas stāsta par izcilo un talantīgo ASV džeza saksofonistu un komponistu Čārlzu Pārkeru, ko atveido Braunlijs. Ietekmīgā britu medija “The Independent” mūzikas apskatnieki pašu operu nodēvēja par drosmīgu eksperimentu, uzsverot, ka tieši Braunlija harizmātiskais dziedājums pārliecinoši saturēja kopā visu vēstījumu.

Starptautisku slavu un skatītāju mīlestību Braunlijs iekaroja ar lomām Džoakīno Rosīni operās “Seviļas bārddzinis”, “Itāliete Alžīrā”, “Ceļojums uz Reimsu” un “Armīda”.

 

Sāra Koberna ir mirdzējusi uz ASV lielākajām operas skatuvēm, viņa ir iekarojusi arī Eiropas mūzikas mīļotāju simpātijas. Kobernas karjera aizsākās vēl 2001. gadā. 2009. gadā viņa ieguva ASV Gada jaunā mākslinieka titulu par Astērijas lomu vienā no baroka laika komponista Georga Frīdriha Hendeļa ievērojamākajām operām “Tamerlans”. Toreiz Koberna dziedāja kopā ar pasaulē slaveno un atzīto tenoru Plāsido Domingo. “Washington Post” nodevēja Kobernas dziedājumu izrādē, kura stāsta par traģisku mīlestību, nodevību, naidu un atriebību, “par vienīgo spilgto krāsu tumšajā stāstā”. Soprāna dziedājums bija vienlaikus gan viegls, gan intensīvs, savukārt “Kobernas duets ar skatuves partneri lika laikam apstāties,” tā “Washington Post” autore Anne Midžete (Anne Midgette).

 

Kritiķi slavē Kobernu ne tikai par viņas zeltaino balss tembru un apbrīnojamo koloratūras tehniku, bet arī par tēlojumu un izjusto dziedājumu, kas aizved skatītājus viņas tēlu pasaulē,

piebilda Žagars.

 

2015. gadā Koberna debitēja Džuljetas lomā operā “Romeo un Džuljeta” Talsas operā, savā dzimtajā Oklahomas štatā. Kritiķi īpaši izcēla to, ka soliste pilnībā iejutusies savā lomā - tēlojums, ekspresija, galu galā vokālais izpildījums. “Koberna bija ļoti pārliecinoša pusaugu Džuljeta, sākot no pirmās ainas līdz pat pēdējai,” raksta “Tulsa World” kritiķis Džeims D. Vatss (James D. Watts). Piebilstot, ka Džuljetas āriju “Je veux vivre” soliste izpilda ar tik lielu vieglumu un tempu, kas radīja bezrūpības un jauneklības sajūtu. Tikmēr, klausoties “indes” āriju “Dieu! Quel frisson court dans les veines!“, skatītāji varēja izjust visu emociju gammu, kas ir pārņēmušas Džuljetu, – mīlestību un kaisli, pienākumu un bailes, cerību un izmisumu,“ tā Vatss.

 

Starp citām ievērojamām Kobernas lomām ir arī princese Ju Jaņa ķīniešu komponista Taņa Duņa izrādē “Pirmais Imperators” Metropolitēna operā, Kitijas loma Deivida Karlsona “Annā Kareņinā” Floridas operā, Lučija Gaetāno Doniceti operā “Lucia di Lammermoor”, Džilda Džuzepes Verdi operā “Rigoleto”, Rozīna Džoakīno Rosīni operā “Seviļas bārddzinis” u.c.

 

Biļetes uz “Baltijas muzikālo sezonu” koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena no 15 līdz 75 eiro. Vairāk informācijas un biļetes šeit.

 

“Baltijas muzikālo sezonu” programmu šogad 3. jūnijā atklāja diriģenta Rikardo Muti un Luidži Kerubīni orķestra koncertu, bet 1. un 2. jūlijā turpināja klavieru virtuozs Deniss Macujevs . Vasaras laikā Baltijas Muzikālo Sezonu koncertos uzstāsies operdziedātājas Elīna Garanča un Hibla Gerzmava, Kristīne Opolais un Pāvels Černohs, vijolnieks Džošua Bells un trompetists Kriss Boti.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!