Ar jaunu programmu Jūrmalas festivālā uzstāsies pasaules opernamu zvaigzne Aleksandrs Antoņenko

Raksta attēls - Ar jaunu programmu Jūrmalas festivālā uzstāsies pasaules opernamu zvaigzne Aleksandrs Antoņenko Publicitātes foto

13.07.2017 / Parmuziku.lv

No 17. līdz 19. jūlijam ar grandiozu klasiskās mūzikas programmu Dzintaru koncertzālē norisināsies trešais “Jūrmalas festivāls”, kura noslēguma koncertā uzstāsies Izcilais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko.

Aleksandrs Antoņenko ar jaunu programmu un vienīgo koncertu Latvijā būs dzirdams Jūrmalas festivāla noslēguma koncertā – 19. jūlijā plkst. 20.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Solokoncertā, kurā viņam pievienosies pianists un bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, pirmo reizi Aleksandra Antoņenko izpildījumā dzirdēsim skaistākās melodijas no komponista Riharda Štrausa daiļrades.

Aleksandra Antoņenko vārds jau sen vairs neprasa komentārus – kopš 2004. gada viņš ir starptautiski atzītākais Latvijas tenors, izdziedot un izdzīvojot gandrīz trīsdesmit vadošās tenora lomas uz pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuvēm. Ar panākumiem debitējis Diseldorfas, Berlīnes un Grācas operā, Drēzdenes “Semperoper”, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes Valsts operā, Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, Milānas “La Scala” un Ņujorkas Metropoles operā. Par spilgtu vokālo sniegumu operu izrādēs un Džuzepes Verdi “Rekviēmā” Aleksandrs Antoņenko saņēmis Lielo mūzikas balvu (2003). Apbalvojumu vidū ir arī ievērojamā zviedru dziedoņa Jusi Bjerlinga vārdā nosauktā balva un Lielā kultūras balva 2014. gadā (Grand Prix de la Culture 2014), kuras pretendentus izraugās Vīnes Valsts operas, Vīnes Tautas operas, Stambulas Valsts operas, Erfurtes teātra, Nicas operas un Palmbīčas operas pārstāvju žūrija.

Pasaulslavenais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko kopā izcilo operdziedātāju Hiblu Gerzmavu (Hibla Gerzmava) un citām opermuzikas zvaigznēm no 5. līdz 16. jūlijam Londonas Karaliskajā operā dzied Džakomo Pučīni operā "Turandota". Pēc Antoņenko izcilā snieguma Kalafa lomā pirmizrādē, ko augstu novērtējuši daudzi kritiķi, šo lomu izpildīs arī starptautiski atzītais tenors Roberto Alanja (Roberto Alagna).

Jau trešo gadu Jūrmalas pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēs krāšņākais vasaras notikums – Jūrmalas festivāls, kas apvieno izcilākos Latviešu un pasaules māksliniekus. No 17. līdz 19. jūlijam festivāla goda mākslinieks – dziedātājs Aleksandrs Antoņenko – kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Raimondu Paulu, Kseniju Sidorovu, Latvijas Radio bigbendu, “Sinfonietta Rīga” un citiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. Festivāla īpašie viesi – pasaulslavenais Londonas gospeļu koris. Biļetes uz Jūrmalas festivāla koncertiem “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!