Helvijs Stengrevics publisko dziesmu ar Ziedoņa dzeju

Raksta attēls - Helvijs Stengrevics publisko dziesmu ar Ziedoņa dzeju Publicitātes foto

26.10.2021

Komponists Helvijs Stengrevics sadarbībā ar dziedātāju Agnesse izdod jaunu dziesmu “Nojausma” ar Imanta Ziedoņa dzeju.

Dziesmā “Nojausma” satiekas divas paaudzes – jaunā dziedātāja Agnesse, kuru klausītāji iepazinuši ar veiksmīgo singlu “Saku tev atā!”, savukārt Helvijs Stengrevics plašākai publikai zināms kā dziesmas "Ticot, mīlot un gaidot" autors. Šoreiz dziesmas iedvesmas avots ir Imanta Ziedoņa dzejolis, kurš ir pamatā dziesmai “Nojausma”. Romantiskajā balādē katrs vārds ieskanas smalki kā pērlīte un pamazām formē nojausmu par īstenību.

“Jau labu laiku ikdienā nodarbojoties ar uzņēmējdarbību, arī man, kā tomēr radošam cilvēkam, uznāk vēlme kaut ko jaunu radīt.  Šis laiks īpaši neveicina kādas radošas izpausmes, īpaši meklējot tekstus iedvesmai jaunām dziesmām latviešu valodā. Vienu vakaru, ejot cauri manas mammas nemitīgi papildinātajiem latviešu dzejnieku dzejoļu krājumiem, atšķīru Im. Ziedoņa dzejoļu krājumu “Caurvējš”. Šis 1975. gada izdevums ir leģendārs, ietver sevī populāras R.Paula dziesmas kā “Dziesmiņa par prieku”; “Latviešu jūrniekiem” un citas. Atradās dzejolis arī man, skumjš gan – “Nojausma”, tā pats izdomāju dziesmas nosaukumu, vai “Caur vakara krēslu”, kas ir pirmā rindiņa dzejolim, jo nosaukumu Imants Ziedonis šim dzejolim iedevis nebija,” saka Helvijs Stengrevics. Viņš ar dziedātāju Agnesse veiksmīgi jau sadarbojies  iepriekš, ieskaņojot dziesmas angļu valodā.

“Var ilgi filozofēt, kas ir pateikts ar katru Ziedoņa dzejoļa rindiņu. Diskutējot ar citiem, katrs atrod pavisam citu nozīmi un domu. Ar laiku atnāca arī mana asociācija un varu teikt, ka šo dziesmu izdziedu ar personīgu pārdzīvojumu un visu savu sirdi. Ceru, klausītājiem patiks! Vēlos pateikties Helvijam par dziesmu un video komandai, kas radīja iespēju vēl spēcīgāk sajust dziesmu video formātā!”  saka jaunā dziedātāja Agnesse,

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!