Pie klausītājiem dodas jauna komponista Helvija Stengrevica dziesma “Divi”

Raksta attēls - Pie klausītājiem dodas jauna komponista Helvija Stengrevica dziesma “Divi” Publicitātes foto

21.12.2022

Komponists, pianists, producents Helvijs Stengrevics pēc ilgāka pārtraukuma izdevis jaunu dziesmu “Divi” ar Jāņa Baltausa dzeju, kuru autors iedziedājis duetā ar savu sievu Laini Ligeri-Stengrevicu. Dziesma, kam tapusi arī videoversija, lieliski iederas ziemīgajā gada nogales ainā, vēstot par siržu siltumu, kas spēj izkausēt ne tikai sniegu.

Pēdējos gados reti, bet regulāri Helvijs Stengrevics sacer pa dziesmai, viena no pēdējām pirms gada bija “Nojausma” ar Imanta Ziedoņa dzeju: “Par spīti satraucošajiem notikumiem pasaulē man kā radošam cilvēkam palaikam rodas vēlme radīt kādu jaunu muzikālu darbu. Esmu šķirstījis daudz jauno dzejnieku dzejoļu krājumu, tomēr arvien retāk tajos var atrast ko piemērotu un noderīgu dziesmai”.

Šovasar labas dzejas meklējumos H. Stengrevics aizdomājās par “veco cīņu biedru”, ar ko savulaik bija tik viegli kopā strādāt un radīt – dzejnieku Jāni Baltausu, kas mūžībā devās jau 2000. gadā. Jāņa sieva Olita piedāvāja dzejoļu krājumu “Ar miglu tev zīmēju naktskreklu”, kā arī dažus nepublicētus Baltausa dzejoļus.

Helvija Stengrevica populārākais kopdarbs ar dzejnieku Jāni Baltausu ir neskaitāmas reizes pārskaņotā dziesma “Ticot, mīlot un gaidot” – abu sadarbība sākās 20. gs. astoņdesmito gadu nogalē, veidojot grupas “Jaunais laiks” repertuāru, turpinājās bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” dziesmu programmās deviņdesmito sākumā, kā arī dziesmās, kas izdotas albumā “Dāvini man” (1994).

Pārlasot krājumu “Ar miglu tev zīmēju naktskreklu”, komponists izraudzījās dzejoli “Divi”, kas piesaistīja ar ritmiku un emocijām: “Jāņa romantiskais dzejolis ir viennozīmīgi veltīts viņa dzīvesbiedrei Olitai, bet kāpēc gan to nevarētu asociēt ar jebkuru citu pāri, kurš nodzīvojis kopā kādu ilgāku dzīves laiku? Tāpēc iedomājos, ka šī dziesma varētu labi piestāvēt arī mums – Lainei un Helvijam.” Viņi iepazinās LTV rīkotajā jauno dziedātāju konkursā “Meklējam solisti,” vēlāk kopā tapa kopīgs dziesmu albums „Gaismā” (2000), notikuši kopīgi koncerti, tostarp Latvijas baznīcās un Ziemassvētku laikā.

„Protams, ka rakstot dziesmu „Divi”, pamodās atmiņas, kas saistītas gan ar Jāni un mūsu sadarbību, gan ar Laini un mūsu romantisko jaunību,” atklāj H. Stengrevics. Vecāku pēdās iet Helvija un Laines talantīgā meita, dziedātāja Agnese (Agnesse), kas pašlaik dzīvo Zviedrijā un strādā pie jaunām dziesmām savam topošajam minialbumam.

Dziesmai “Divi” tapusi arī videoversija, atspoguļot dzejnieka Jāņa Baltausa vārsmu romantisko noskaņu, ko tagad mūzikā ietvēris Helvijs Stengrevics duetā ar Laini Ligeri-Stengrevicu. Ierakstā piedalījās: Armands Alksnis (ģitāra), Raimonds Macats (mutes harmonijas), dziesmu miksēja un māsterēja autors pats.

Dziesma “Divi” pieejama straumēšanas platformās, klausāma Latvijas radiostacijās un interneta vietnēs.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!