Eiropas līmeņa džezs Latvijā: Kārļa Auziņa kvartets koncertēs Rīgā

Raksta attēls - Eiropas līmeņa džezs Latvijā: Kārļa Auziņa kvartets koncertēs Rīgā Publicitātes foto

19.09.2017 / Parmuziku.lv

Kārļa Auziņa kvartets ir muzikāli spēcīgu un līdzīgi domājošu mūziķu apvienība, kuru mūzika ir par brīvību, savstarpēju uzticēšanos un dvēseli.

12. oktobrī pirmo reizi Latvijā koncertēs latviešu saksofonista Kārļa Auziņa kvartets - koncerts “Skaņu gleznas" notiks mūzikas nama “Daile” organizēto džeza vakaru ietvaros.

Šo muzikālo savienību veido četru dažādu kultūru pārstāvji - latviešu, poļu, zviedru un norvēģu. Kvartets izveidojies Dānijā, kur visi mūziķi dzīvo. Gan kvartetā, gan katrs indivudiāli, mūziķi ir dažādu prestižu džeza konkursu laureāti, kritiķu atzīti mūziķi Eiropā un pasaulē.

Esmu patīkami satraukts, jo savu sastāvu uz Latviju vedu pirmo reizi un koncertus Latvijā vienmēr uztveru ar lielāku atbildību nekā uzstājoties kur citur Eiropā. Šobrīd ar kvartetu strādājam pie jaunas programmas, kas mūs ieved citā, no iepriekšējās atšķirīgā, dimensijā, kas mums caur mūziku jāizpēta,

par gaidāmo koncertu saka Kārlis Auziņš.

Kvarteta muzikālo identitāti veido skaņu gleznas un kompozīcijas, kas kalpo kā sākumpunkts improvizētam ceļojumam, kur galvenais uzsvars tiek likts uz saspēli un savstarpēju mijiedarbību. Šie elementi veido bagātīgu muzikālo pieredzi, kur abstrakcija satiekās ar melodijām, meditatīvs miers un vienkāršība darbojas kopā ar enerģētiskām pasāžām un virtuozitati. Sastāvs izpilda Kārļa oriģinālkompozīcijas, kas ietekmējušās no Eiropas un Amerikas džeza tradīcijām, latviešu un citu zemju folkmūzikas un 20., 21. gs. klasiskās mūzikas.

Kārļa Auziņa kvarteta albums “Images in Regard of The Central Reference System” ieguvis kritiķu atzinību daudzviet eiropā, šogad tika nominēts arī mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” divās nominācijās, mūzikas kritiķis Jānis Žilde albumu ierindoja 25 labāko 2016. gadā Latvijā izdoto mūzikas ierakstu vidū. Koncertā “Skaņu gleznas” skanēs gan kompozīcijas no šī albuma, gan jauni darbi, kas radušies pavisam nesen. 

Kvarteta sastāvā: Kārlis Auziņš (saksofoni), Artur Tuźnik (klavieres), Joel Illerhag (bass), Simon Albertsen (bungas).

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!