Gaidot Mārča Auziņa solokoncertu: 5 labākie no labākajiem virtuozā ģitārista skaņdarbiem

Raksta attēls - Gaidot Mārča Auziņa solokoncertu: 5 labākie no labākajiem virtuozā ģitārista skaņdarbiem Ekrānšāviņš

22.09.2017 / Parmuziku.lv

Turpinot koncertsēriju "Viens", virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš atklāj rudens sezonu ar solokoncertu programmu. Pirmā uzstāšanās jau šonedēļ, 23. septembrī, Kuldīgā. Rudenim piestāv džezs - iesakām izbaudīt labāko no Mārča Auziņa mūzikas un noteikti apmeklēt kādu no koncertiem!

Un, ja tomēr neizdodas apmeklēt, tad iesakām ieritināties segā pie silta kamīna un uzslēgt šo dziesmu izlasi! 

1. "Upē naktī pīles kliedz"

Pirmais video, kas tapa kā pateicība Maestro Raimondam Paulam par savulaik dāvināto ģitāru un izrādīto uzticību. Video iemantoja lielu popularitāti un atzinību - Maestro un apkārtējo iedrošimājums savukārt pamudināja ierakstīt albumu “Viens”. 

2. "Dzeltens"

Uzstāšanās "Muzikālās bankas" fināla koncertā - tā bija pirmā uzstāšanās kā solistam tik lielas auditorijas priekšā, turklāt televīzijas tiešraidē.

3. "Solaris"

Lai arī video ir paša filmēts, tomēr tam ir liela emocionālā vērtība. Tas ir skaņdarbs, kurš ieguva lieku klausītāju mīlestību soloprogrammas “Viens” pavasara sērijas koncertos, tāpēc bija jāieraksta un jānofilmē.

4. "Meitenei kafejnīcā"

Kaut arī bundzinieka sarakstīts skaņdarbs, tam ir apbrīnojami harmoniska valoda, kas liek koncertos aizmirsties. 

5. "Hallelujah"

Spēlējot to koncertos, vienmēr ir šķitis, ka viss savādi pieklust un pasaule mazliet apstājas - tas ir īpašs mirklis. Tas arī kļuva par ceturto YouTube skatītāko video nedēļas nogalē, kad tika publicēts, kas bija īpašs kompliments. 

Soloprogrammai dots tāds pats nosaukums kā ģitārista debijas albumam “Viens”, tomēr programmā izskan daudz plašāks muzikāls materiāls - bez Raimonda Paula dziesmu aranžijām akustiskajai ģitārai, tajā iekļautas arī apcerīgas džeza standartu aranžijas, emocionāli piesātinātas paša Mārča Auziņa radītas kompozīcijas un citas pazīstamas un latviešiem tuvas skaņdarbu versijas. Biļetes uz soloprogrammas “Viens” rudens sērijas koncertiem jau var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs. 
 
Soloprogrammas “Viens” Rudens sērijas norises vietas:
 
23.09. Kuldīga, Kuldīgas kultūras centrs
30.09. Rēzekne, Latgales vēstniecība “GORS”
14.10. Līvāni, Līvānu novada Kultūras centrs
20.10. Saldus, Saldus mūzikas un mākslas skola
25.10. Rīga, Mūzikas nams “Daile”
10.11. Cēsis, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”
07.12. Liepāja, koncertzāle “Lielais dzintars”

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!