Ar diviem koncertiem Latvijā uzstāsies spilgtā velsiešu dziesminiece Džudita Ouena

Raksta attēls - Ar diviem koncertiem Latvijā uzstāsies spilgtā velsiešu dziesminiece Džudita Ouena Ekrānšāviņš no video "More Than This"

13.10.2017 / Parmuziku.lv

Dziedātājas Džuditas Ouenas mūzikā savijas džezs, folks, souls, arī roks un popmūzika.

Ouenas daiļradi kopumā raksturo dziesminieku žanra tradīcijās sakņota oriģinalitāte, inteliģence un stāstnieces talants, kas viņas sacerējumus padara par elegantām muzikālām novelēm, mūsdienu sabiedrības norišu komentāriem. Koncertos dziesmas papildina Ouenas asprātīgie stāsti, kas klausītājus mudina atplaukt plašā smaidā.

Latvijā māksliniece koncertēs aktuālā albuma “Somebody’s Child” tūres ietvaros. 2016. gadā laikraksts “The Sunday Times Culture UK” šo albumu nodēvēja par “vienu no 100 labākajiem 2016.gada albumiem” un tādas pašas domas bija arī laikrakstam “The Independent”. Savukārt Dānijas “The Rolling Stones” par albumu “Somebody’s Child” sacīja: “Labākais albums, kuru Džonija Mičela nepaguva uzrakstīt.”

Līdz šim Džudita Ouena izdevusi desmit albumus un vienu labāko dziesmu izlasi. Jaunākais albums “Somebody’s Child” ir Ouenas stilistiskās daudzveidības kulminācija. Dziesmas ir dzīves vinjetes, kas sarakstītas ar domu, ka mēs visi esam “kāda bērni” (mums visiem ir gan vecāki, gan viena planēta).

Džuditas talantu augstu novērtējuši ne vien daudzu valstu klausītāji un mūzikas kritiķi, bet arī radošie sabiedrotie: džeza dīva Kasandra Vilsone, blūzmenis Kebs Mo, folkroka leģenda Ričards Tompsons un citi prominenti mūziķi. Dziedātājas ierakstos piedalās visaugstākā līmeņa instrumentālisti kā, piemēram, basģitārists Lelands Sklars, kurš spēlējis tādu grandu Reja Čārlza, Nīla Daimona, Fila Kolinsa ierakstos.

2016. un 2017. gadā Džudita ir arī Braiena Ferija koncertu iesildītāja ASV, Kanādā, Austrālijā un Eiropā. Abu muzikālās simpātijas ilgst jau vairākus gadus, un Ouenas albumā “Somebody’s Child” dzirdama arī Ferija jaunības grupas “Roxy Music” klasiskā hita “More Than This” kaverversija.

Mākslinieces sakņu un kultūrkonteksta izjūtu apliecina arī interpretācijas spēja – pat simtiem reižu dzirdētas dziesmas kā “Deep Purple” hārdroka hits “Smoke on the Water” vai “Mungo Jerry” vasarīgi bezrūpīgais šlāgeris “In the Summertime” Džuditas versijā iegūst pārsteidzošu skanējumu.

23. novembrī Džudita Ouena uzstāsies Berģu Kultūras namā, bet 24. novembrī būs dzirdama koncertā Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!