IZLASE: 12 jauni pašmāju džeza mūziķu albumi, kas jānoklausās

Raksta attēls - IZLASE: 12 jauni pašmāju džeza mūziķu albumi, kas jānoklausās Fotokolāža publicitātes foto

05.01.2017 / Parmuziku.lv

Turpinot iepazīstināt ar 2016. gadā izdoto mūzikas ierakstu daudzveidību, šoreiz apskatīsim Latvijas džeza mūziķu jaunākos albumus.

Ainavisti - "Ainavisti-"

"Ainavisti" ir džeza apvienība pianista Edgara Cīruļa vadībā. Albumā 11 kompozīcijās ar modernā džeza izteiksmes līdzekļiem tiek radītas skaņu ainavas.

Deniss Paškevičs - "Yours Faithfully"

Saksofonists Deniss Paškevičs albumu "Yours Faithfully" ierakstījis kopā ar starptautiski pazīstamiem mūziķiem:  ģitāristu Kristiānu Franku, pianistu Āronu Parku. Albums  izdots tepat Latvijā "Riga Room" un "Yours Faithfully" bija viens no "Austras balva 2016" nominētajiem albumiem.

Pieneņu Vīns - "Roads Taken"

Savā 11 gadu pastāvēšanas jublilejā savu pirmo albumu "Roads Taken" 2016. gada aprīlī izdeva džeza-fanka grupa "Pieneņu Vīns". Albums atklāj dziedātājas Evilenas Protektores balss iespējas.

Karlis Auzins Quartet - “Images in Regard of The Central Reference System”

“Images in Regard of The Central Reference System” ir saksofonista Kāļa Auziņa debijas albums, piedaloties ārvalstu mūziķiem - studiju biedriem. Albumā ir 8 orģinālkompozīcijas, kuru pamatā ir Amerikas un Eiropas džeza mūzikas tradīcijas, latviešu un citu tautu mūzika un mūsdienu klasiskās mūzikas tradīcijas, kopā veidojot skaņu ainavas – abstraktas, meditatīvas.

Tree of Dawn - "Journey"

Duetu "Tree of Dawn" veido latviešu dziedātāja Ronja Burve un pianists Kristoss Jerolatsitis no Kipras. Kopā improvizējot mūziķi radījuši kompozīcijas debijas albumam "Journey", atklājot, cik daudzveidīgs instruments ir Ronjas Bruves balss.

Daumanta Kalniņa kvintets - "Part of me"

Dziedātāja Daumanta Kalniņa kvinteta debijas albumu "Part of me" veido Kalniņa, pianista Kristapa Vanadziņa un ģitārista Mārča Auziņa orģinālkompozīcijas, džeza kompozīcijās apvienojot gan akadēmiskās, gan popmūzikas tradīcijas.

Toms Lipskis Quintet - "Holographic Projections"

"Holographic Projections" ir kontrabasista Toma Lipska debijas albums, kuru veido astoņi orģinālskaņdarbi.

Kristaps Vanadziņš - "Piano Improvisations"

Pianists Kristaps Vanadziņš 2016. gada maijā izdeva trešo solo albumu "Piano Improvisations".

Latvijas Radio Bigbends - "Latviešu džeza svīta"

Albumā "Latviešu džeza svīta" ir iekļauti skaņdarbi, kurus vieno gan trijdaļu forma, gan svaigs, mūsdienīgs redzējums uz džeza skanējumu. Skaņdarbu autori ir komponisti: saksofonists Māris Jēkabsons, saksofonists Kālis Vanags, pianists Viktors Ritovs.

Latvijas Radio Bigbends - "Latviešu džeza svīta"

Maris Briezkalns Quintet - "Rothko in Jazz"

Šis ir audiovizuāls projekts, kura ietvaros iedvesma džeza skaņdarbiem atrasta mākslinieka Marka Rotko darbos. Muzikālās tēmas radījuši 10 ievērojami latviešu komponisti – Lolita Ritmanis, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Rihards Dubra, Pēteris Vasks, Jēkabs Jančevskis, Vilnis Šmīdbergs, Jēkabs Nīmanis, Georgs Pelēcis un Raimonds Pauls. Vēlāk šīs tēmas apdarījuši Māra Briežkalna kvinteta mākslinieki.

Maris Briezkalns Quintet - "Rothko in Jazz"

Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends - "Mare Balticum"

Latvijas Radio bigbens kopā ar Džeimsu Morisonu, vienu no izcilākiem Austrālijas džeza mūziķiem, 2014. gadā radīja pārsteidzošas apdares latviešu tautas dziesmām. Tagad programma "Mare Balticum" pieejama arī ieraksta veidā.

The Coco'nuts - "Amid Opposites"

Lai gan "The Coco'nuts" mūziku veido dažādu stilu: indie, soulmūzikas, blūza sajaukums, arī džezs mūziķiem ir svarīgs, un to atspoguļo albums "Amid Opposites".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!