Jūlija Zakirova izdod pirmo singlu DANCING UMBRELLAS no ziemā gaidāmā albuma

Raksta attēls - Jūlija Zakirova izdod pirmo singlu  DANCING UMBRELLAS no ziemā gaidāmā albuma Foto: Jekaterina Starodubceva

05.09.2023

Dziedātāja ar īpašu balss tembru, komponiste Jūlija Zakirova nāk klajā ar pirmo singlu no gaidāmā albuma GOLDEN HOUR. Savā mūzikā Jūlija iedvesmojas no jazz, funk, RnB, kā arī no dažādām etniskajām kultūrām, īpaši no tatāru tautas mūzikas, jo Jūlijā rit karstasinīgās tatāru asinis.

Koncertējot kopā ar saviem muzikālajiem domubiedriem, radās ideja par kopīgu sadarbību ar talantīgo bundzinieku Andri Buiķi, kurš producē un aranžē dziedātājas topošo albumu.

''Singla DANCING UMBRELLAS galvenā tēma un skaņdarba ideja tika radīta Dublinā, kamēr es dzīvoju tur. Ierasti ikdienā tur ir nebeidzams lietus, kurš pārsvarā tiek uztverts kā “depresīvs garastāvoklis”, un vienā brīdī es sajutu, ja tevī iekšēji spīd gaišums - tad lietus vispār negruzī un pat patīk. Lietussargi ar kuriem staigā cilvēki, pārvēršas par dejojošiem lietussargiem, kur galvenais ir noķert to savu iekšējo sajūtu un gaismu’’- par dziesmas tapšanu saka autore.

''DANCING UMBRELLAS ir absolūts Jūlijas skaņdarbs, viņas stilā, funky. Ar Jūliju esam ļoti sen jau pazīstami, kopš (viņas) uzvaras Sony Jazz Stage (pēc tam Riga Jazz Stage). Mani ''uzrunāja'' viņas uzstāšanās, tas bija kaut kas jauns, svaigs, nedzirdēts. Pēc ilgāka laika mēs atkal satikāmies, es biju izlaidis savu pirmo albumu, un Jūlija mani uzrunāja, vai es gribētu piedalīties viņas albuma radīšanā. Es ar prieku piekritu. Man patīk Jūlija, viņa ir tāda, kāda viņa ir - patiesa, radoša. Ļoti atbildīga  pret darbu. Mūzika ir svaiga un harmoniski bagāta, piepildīta ar dažādām noskaņām. Darbs pie šī albuma ir ieguldīts milzīgs, un ziemā būs smuks, muzikāls albītis'' - par sadarbību stāsta Andris Buiķis.

Jūlija Zakirova ir viena no oriģinālākajām Latvijas džeza dziedātājām. Vokālo mākslu Jūlija Zakirova apguvusi gan Mūsdienu Mākslas akadēmijā (Maskava), gan Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļā. Tad sekoja SONY JAZZ STAGE ar Grand Prix, piedalīšanās dažādos džeza festivālos - Kaunas Jazz, Pori Jazz, Jazz Kaar, Saulkrasti Jazz un sadarbības ar tādiem brīnišķīgiem mūziķiem kā  Very Cool People, Madars Kalniņš, Māris Briežkalns (Jazz in Latvia 2008, The best of SONY Jazz stage), Jānis Stībelis, Deniss Paškevičs (“Dāvā sapni” CD ieraksta līdzdalība), Intars Busulis, Raimonds Pauls (CD “My Favorite Melody” ieraksts un prezentācija) un daudzi citi. 

Vēlēdamās paplašināt savas muzikālās zināšanas, dziedātāja turpināja mācības New Park Music School, (Dublina). Gribēdama muzicēt un koncertēt savā dzimtenē, Jūlija pārcēlās atpakaļ uz Rīgu un 2020. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, un uzsāka ceļu pedagoģijā. Paralēli māksliniece uzsāka vairāk komponēt un nopietnāk aizdomāties, par to kā pasaulei parādīt savu oriģinālo daiļradi.

Šobrīd dziedātāja turpina komponēt savu oriģinālmūziku, kā arī izpildīt un ierakstīt citu latviešu komponistu skaņdarbus. Viņu īpaši aizrauj iespēja iekļaut savā oriģinālmūzikā fusion, etnomūzikas elementus, un eksperimentēt ar tiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!