"Riga Jazz Club" uzstāsies amerikāņu souldziedātājs Lee Mays

Raksta attēls - "Riga Jazz Club" uzstāsies amerikāņu souldziedātājs Lee Mays Publicitātes foto

03.12.2018 / Parmuziku.lv

30. novembrī "Riga Jazz Club" sadarbībā ar džeza radiostaciju "XO FM" Mazās ģildes telpās Amatu ielā 5 piedāvās daudz pieredzējušā amerikāņu smooth jazz un soul mūzikas dziedātāja un dziesmu autora Lee Mays koncertu.

Lee Mays muzicēšanas stils tiek raksturots kā elegants plūstoša džeza un patiesas soul mūzikas labāko kvalitāšu sajaukums. Vieglas džeza mūzikas cienītāju aprindās viņš kļuva atpazīstams septiņdesmito gadu otrajā pusē, kad tika izdots albums "Shine Your Love". Mūzikas veikalos tas gan atrodams kā Percy Mays darbs, jo skatuves vārds Lee Mays tika pieņemts vēlāk.

Savas karjeras laikā dziedātājs saņēmis ASV Gospeļmūzikas asociācijas balvu "Dove Award" un prestižā Ostinas Dziesmu rakstīšanas konkursa Iedvesmas balvu. Pēc ilgāka nosacīta klusuma brīža Lee Mays atgriezās starptautiskajā mūzikas apritē 2010. gadā, kad tika no jauna izdots viņa septiņdesmito gadu hitalbums "Shine Your Love". Tā 1976. gada oriģinālizdevums vinila formātā tagad ir viens no kolekcionāru meklētākajiem retumiem visā pasaulē.

Jaunākais Lee Mays albums tika izdots 2014. gadā un iezīmē jaunu posmu smalki izjustā dziedātāja un dziesmu autora daiļradē. Tas balstīts sadarbībā ar daudziem muzikālajiem talantiem, kas džeza un it īpaši soul mūzikai piestāv pat ļoti. Disks "Real Love" ir burtiski piesātināts ar mīlestību, kas izpaužas iepriekšējo gadu laikā rūpīgi noslīpētās balādēs. Lī allaž uzsvēris, ka svarīgākā viņa mūzikas sastāvdaļa ir tieši dziesmu teksti, kas izstāsta visdažādākos stāstus par un ap galveno parādību šajā pasaulē - mīlestību. Izjusti izdziedāti, šie teksti spēj aizkustināt ikvienu.

Koncertā Rīgā Lee Mays piedāvās dažādu savas daiļrades posmu dziesmu izlasi, kas tiks izpildīta kopā ar augsti profesionāliem vietējiem mūziķiem: saksofonistu Kārli Vanagu, ģitāristu Rihardu Gobu, basistu Norbertu Skrauci un bundzinieku Krišjāni Bremšu. Īpašā viesa statusā pievienosies arī krievu taustiņinstrumentālists Ņikita Bratuss. Pasākumu vadīs Raitis Zapackis. 

Koncerta sākums pulksten 20. Pasākuma laikā darbosies arī bārs un organizētāji atgādina, ka "Riga Jazz Club" koncerti domāti brīvai un patīkamai laika pavadīšanai bez pārlieka stīvuma.

Koncerta biļetes nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs vai bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā to cena ir EUR 17.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!