Mārtiņa Brauna un Māras Zālītes dziesmai “Veltījums” radīta džeza versija

Raksta attēls - Mārtiņa Brauna un Māras Zālītes dziesmai “Veltījums” radīta džeza versija Publicitātes foto

19.12.2018 / Parmuziku.lv

Ar īpašu un neparastu komponista Mārtiņa Brauna un dzejnieces Māras Zālītes dziesmas “Veltījums” džeza versiju šajos Ziemassvētkos sveic dziedātāja Alise Kante, džeza ģitārists Āris Ozols un grupa “Syncope”.

Šogad, sagaidot Latvijas simtgadi, tika noskaidrotas skaistākās un nozīmīgākās latviešu komponistu dziesmas. Dziesmas, kuras nekad nenoveco un kuru vilinājumam ļaujas arvien vairāk mūziķu, tās pārveidojot, interpretējot dažādos žanros - šoreiz arī džeza manierē. Viena no tādām, uzsver Alise Kante, ir arī M. Brauna un M. Zālītes “Veltījums”, kura jau tradicionāli saistās ne tikai ar Ziemassvētku laiku, bet ir kā  kultūras mantojums, ko iemīļojuši gan lielie, gan mazie.

 “Šī dziesma man ir īpaši tuva – bērnības sentiments, dziesmas vēstījums un melodija,” atklāj Alise. Viņa un Āris Ozols, balstoties uz komponista M. Brauna “Veltījuma” galveno muzikālo domu, piedāvā savu - pilnīgi svaigu, oriģinālu skatījumu. Dziesmas aranžējuma autors ir džeza ģitāras meistars un jaunais džeza komponists Āris Ozols.

Alise aicina šajos Ziemassvētkos darīt labu, daloties priekā, labestībā, vairojot saticību  Šajā gada nogalē abi mūziķi sadarbībā ar Latvijas bērnu un bāreņu fondu (LBBF) devās labdarības koncerttūrē, iepriecinot bērnus no internātskolām. “Man ir ļoti paveicies, ka varu darīt savu sirdslietu – dziedāt! Esmu, vesela, man ir mīloša ģimene un pārējais viss ir nieki. Vēlos dalīties savā laimē un priekā ar mūzikas starpniecību! Tas ir mans pienākums, misija un ticība!”  saka Alise Kante.

Alise Kante un Āris Ozols sadarbojās vairāk nekā sešus gadus, izpilot džeza klasiku, radot savu oriģinālmūziku, kā arī veidojot latviešu tautas dziesmu, komponistu skaņdarbu  interpretācijas džeza mūzikas valodā. Ierakstā piedalījušies džeza mūziķi un grupas “Syncope” dalībnieki- Pēteris Liepiņš (bass), Mareks Logins (bungas),  Atis Andersons (taustiņi),  Miķelis Dzenuška (vibrafons, zvaniņi). Skaņu režija – Edgars Skrāģis. Šī gada vasarā klajā nācis arī  Āra Ozola un domubiedru –grupas “Syncope” pirmais debijas albums, kurā līdzdarbojas arī Alise Kante. “Syncope”  mūziku raksturo fusion, etno, jazz sintēze, savdabīgi apvienojot džeza, roka un pasaules mūzikas iezīmes.

Alise Kante veiksmīgi koncertē jau vairāk kā 7 gadus. Plašāk pazīstamā kā Intara Busuļa un Abonementa orķestra komandas dalībniece. Savulaik sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Linda Leen, Igo, Laima Vaikule.  Bijusī  Valsts Policijas orķestra soliste, mūziklu dalībniece un kruīzu šovprogrammu soliste.  Šobrīd aktīvi darbojas kā soliste realizējot sevi džeza mūzikas žanrā dažādos projektos un sastāvos, kā arī studē JVLMA, apgūstot populārās un džeza mūzikas vokālā skolotāja profesiju

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!