Lietuvas alternatīvās mūzikas festivāls “Devilstone” iepazīstina ar pirmajiem māksliniekiem

Raksta attēls - Lietuvas  alternatīvās mūzikas festivāls “Devilstone” iepazīstina ar pirmajiem māksliniekiem Publicitātes foto

05.04.2017 / Parmuziku.lv

Alternatīvajai mūzikai veltītais festivāls “Devilstone” jau devīto reizi norisināsies tradicionālajā vietā Anīkščos (Lietuvā), no 13. – 16. jūlijam, un joprojām tas piedāvās maksimālu satura kvalitāti. Mūzikas izpildītāju sarakstu veidos vairāk nekā piecdesmit vārdi – gan melomāniem labi zināmi kolektīvi, gan uzlecošas, perspektīvas grupas.

Šogad līdz ar ekstremālu skanējumu un smagā roka skaņām savu garšu festivālam piešķirs arī elektroniskā mūzika. “Devilstone” nemaina savu nostāju – sniegt to, kas aktuāls mūsdienu alternatīvās mūzikas pasaulē!

“Festivāla muzikālais virziens nemainīsies. Ekstremāls metāls, moderns roks, interesanta alternatīvā mūzika un plusā jaunums – provocējoša elektronika. Festivāla nagla – ne viens vai pieci zināmi vārdi, bet viss lielais festivāla mākslinieku saraksts, kurā nav nevienas grupas ar sliktu skanējumu,” apgalvo festivāla organizatori.

Organizatori ir pārliecināti – ja “Devilstone” apmeklētājs festivālā neatradīs vismaz dažus muzikālos jaunatklājumus, tas nozīmēs vien to, ka viņš festivālu būs nogulējis. Taču gulēšana šogad būs apgrūtināta, jo dzīvā mūzika skanēs no vārtu atvēršanas ceturtdien līdz atsveicināšanās pēcpusdienai svētdien, turklāt pa visu festivāla perimetru. Līdzās jau tradicionālajām “West” un “East” skatuvēm debitēs jauna skatuve “Barbablu”, uz kuras muzicējošās grupas ienesīs svaigumu un neticamus pavērsienus festivāla muzikālajā frekvencē.

Līdz šim dominējošo ekstremālo metālu, smago roku un rokenrolu papildinās eksperimentālās mūzikas un elektronikas porcija. Vēl divas papildu skatuves būs paredzētas nakts ballītēm, izglītojošām programmām, mākslām un citām izpausmēm.

Viena no interesantākajām šī gada festivāla līnijām – beļģu mūzikas invāzija. Valsti, kas slavena ar mūku darīto alu un franču kartupeļiem, pārstāvēs trīs grupas. Ekstremāli eksperimentējošie “Oathbreaker” plaši pazīstami savu neierasto izpausmju formu dēļ.

2016. gadā viņi izdeva lielisku albumu "Rheia” un savāca bezgala daudz pozitīvu atsauksmju, nonāca smagās avangardiskās mūzikas fanu redzeslokā, un šodien tiek vērtēta kā viena no izteiksmīgākajām žanra grupām. Tāpat šīs zemes talantu demonstrēs konceptuālie rokeri “Raketkanon” un “Kapitan Korsakov”, kas atvedīs noise skaņu.

Ar jauniem albumiem apbērs ne viena vien “Devilstone” grupa: itāļi “Soviet Soviet” – svarīgākie, bet ne vienīgie post punk stila pārstāvji festivālā; romantiskais cold wave duets “Tampers” uz vienīgo koncertu “Devilstone” atlidos no Ņujorkas; trīs gadus medītie sensacionālie somi ex. “Beastmilk”, pašlaik “Grave Pleasures”, sniegs lielisku apokaliptisku goth roku.

Baltijas valstīs iecienītie francūži  “Alcest” ar savu jauno albumu atgādinās savu seno unikālo stilu blackgaze; īpaši perspektīvā vācu death metāla grupa “Deserted Fear” demonstrēs sarkastisku, ar līksmiem videoklipiem iedzīvinātu muzikālo gaumi; iepriecinās islandieši “Sólstafir” – lieliski pazīstami Baltijas valstīs”, bet vēl nekad nemuzicējoši “Devilstone”, savukārt Sanktpēterburgas shoegaze burvji “Show Me A Dinosaur” un satrakojušies zviedri “Truckfighters” ar jaunu radošumu festivālā atgriezīsies jau otro reizi.

Uz “Barbablu” skatuves, kas parādīsies upes krastā, debitēs arī svarīgākā festivāla indie roka grupa – melanholiskie briti “Tall Ships“, kas, bez šaubām, kļūs par vienu no festivāla skanīgākajiem muzikālajiem vārdiem.

Tā ir tikai daļa no muzikālajām apvienībām, kas uzstāsies festivālā “Devilstone”. Pilnu grupu sarakstu atradīsiet festivāla mājas lapā, bet līdz brīdim, kamēr atnāks vasara, mūziķu un mākslinieku saraksts vēl izaugs vismaz trīskārši.

“Devilstone”, kas no 13. līdz 16. aprīlim norisināsies Lietuvā, ik gadu kļūst par atradumu arvien lielākai cilvēku auditorijai, kas izslāpusi pēc labas alternatīvās mūzikas.

Biļetes uz festivālu izplata  www.ticketshop.lv
Vairāk informācijas: www.devilstone.net 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!