Vestards Šimkus pirmo reizi Latvijā atskaņos improvizētas mūzikas koncertu

Raksta attēls - Vestards Šimkus pirmo reizi Latvijā atskaņos improvizētas mūzikas koncertu Publicitātes foto

05.10.2017 / Parmuziku.lv

Jaunās mūzikas festivālā "ARĒNA" izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus atskaņos improvizāciju programmu, ar kuru uzstājies prestižos starptautiskos festivālos.

Koncerts "Vestards Šimkus. Improvizācijas. Pierakstītās un brīvās." izskanēs Zirgu ielas koncertzālē 18. oktobrī plkst. 19.00.

Vestarda Šimkus improvizāciju stilistika sakņojas gan laikmetīgajā mūzikā, gan džezā, arī pasaules mūzikā un senajā mūzikā, meklējot kopīgo un atšķirīgo. Turpat līdzās arī Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena un Franča Šūberta fantāzijas jeb pierakstītās improvizācijas. Tajās izcilie meistari, kas bijuši arī izslavēti pianisti - improvizētāji, atļaujas brīvi klejot pa dažādām noskaņām, tonalitātēm un skaņu rakstiem, vedot klausītājus sev līdzi pretī nezināmajam.

Amerikas klasiskās mūzikas izdevums “American Record Guide” atzinīgi izsakās par Vestardu Šimku:

Būdams komponists, kura skaņdarbi tiek izdoti, Vestards Šimkus ir izcils pianists un sniedz mūzikai visu, ko vien komponists varētu vēlēties.

Starptautisku uzmanību viņš pievērsis, sadarbojoties ar BBC filharmonisko orķestri, Birmingemas simfonisko un Francijas Nacionālo orķestri, Ziemeļvācijas Radio simfonisko orķestri, “Kremerata Baltica” un citiem. Radoši veiksmīga sadarbība pianistam veidojusies ar daudziem ievērojamiem diriģentiem, kuru vidū īpaši jāmin Lourenss Fosters, Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Karels Marks Šišons un Teodors Kurenciss, savukārt Pāvo Jervi pianistu raksturojis kā fenomenālu mākslinieku.

Vestards Šimkus dažkārt spēlē pilnībā improvizētas mūzikas koncertus un ir arī komponists – viņš ir divu klavierkoncertu, kinomūzikas, teātra mūzikas, kamerdarbu un klaviermūzikas skaņdarbu autors. Mūziķa kompozīcijas izdod vācu prestižais apgāds “SCHOTT Music & Media”. Par mūziku Lailas Pakalniņas spēlfilmai “Ausma” V. Šimkus 2016. gadā saņēma Latvijas augstāko apbalvojumu kinomākslā – “Lielo Kristapu”.

Šī gada jaunās mūzikas festivāls "ARĒNA" no 14. līdz 20. oktobrim jau 16. reizi aicinās nedaudz neparastāk saklausīt mūziku it visā. Klausītājus gaida latviešu un ārzemju komponistu pasaules pirmatskaņojumi, tikšanās ar izciliem Latvijas un ārvalstu mūziķiem, kā arī īpašs koncertceļojums ar "ARĒNAS" trolejbusu visas dienas garumā.

Jaunās mūzikas festivāls "ARĒNA" kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto "SAKLAUSI NĀKOTNI!" ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu. Šis ir viens no novatoriskākajiem kultūras notikumiem Latvijā un bez tā nav iedomājama mūsdienu mūzikas kultūras sistemātiska un loģiska attīstība Latvijā.

Koncerta biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!