Ģitāras burvība un pārsteidzoša muzikalitāte – Joscho Stephan

Raksta attēls - Ģitāras burvība un pārsteidzoša muzikalitāte – Joscho Stephan Publicitātes foto

08.02.2018 / Parmuziku.lv

Pirmo reizi Rīgā, 2. martā plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies viens no pasaules virtuozākajiem ģitāristiem Joscho Stephan.

Gypsy jazz zvaigzne Džošo Stefans (Joscho Stefan) pievērsies ģitārai 6 gadu vecumā, kad viņa tēvs, vietējās cover grupas mūziķis, iemācīja viņam spēlēt savu repertuāru. Tam sekoja ģitārspēles apguve mūzikas skolā un interese par rokmūziku, džezu un citiem mūzikas stiliem. 13 gadu vecumā Džošo pirmo reizi dzirdēja leģendārā džeza ģitārista Django Reinhardt dziesmu ierakstus. Tas uz viņu atstāja pārsteidzošu iespaidu un noteica Džošo turpmāko muzikālo virzienu, iedvesmojot pašmācības ceļā izzināt un apgūt šī izpildījuma meistarību un virtuozitāti.

Mākslinieka individuālais skanējums ir jaudīgs, tīrs, plūstošs, tas ne tikai iemieso Django aizsākto gypsy swing stilu, bet arī interpretē to visaugstākajā līmenī, aktīvi paplašinot tā robežas. Barry Wahrhaftig vārdiem runājot, Džošo piemīt apbrīnojama tehnika kopā ar brīnišķīgu melodijas izjūtu, un viņa izpildījums ir ārkārtīgi dvēselisks.

Django spēlē es atradu visu – roku, džezu, klasiku, flamenko – visu, kas man tik ļoti patika un aizrāva citos stilos. Melodija, ritms, idejas. Tas bija lieliski!

stāsta Džošo Stefans

Džošo debijas albums “Swinging Strings” Amerikāņu žurnālā Guitar Player tika atzīts par mēneša CD, bet žurnāls “Acoustic Guitar” viņu nosauca par mūziķi, kurš reprezentē gypsy jazz ģitārspēles tradīciju nākotni.

Neskatoties uz savu jaunību, viņš ir uzstājies ar labākajiem gypsy swing izpildītājiem pasaulē. Lieliskie džeza mūziķi Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano, Grady Tate dedzīgi slavēja talantīgo jaunpienācēju pēc kopējām uzstāšanās reizēm.

Džošo Stefans ir īstā gypsy jazz uzlecošā zvaigzne un viens no vismežonīgākiem skatuves izpildītājiem,

par mūziķi izsakās Robins Nolans. 

Džošo uzstāšanās Linkoln Centrā Ņujorkā un Našvilā, kā arī Ņujorkas džeza svētnīcā “Birdland” klubā guva vienlīdz labas atsauksmes no skatītāju puses. Viņš ir apbraukājis Austrāliju ar top ģitāristiem Martin Taylor un Tommy Emmanuel, un ar savām grupām (trio un kvintetu) ir uzstājies neskaitāmos nozīmīgos Eiropas festivālos Slovēnijā, Itālijā, Francijā, Polijā, Lielbritānijā un citur.

Vairāk info: rigasritmi.lv. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!