Vairāk kā 100 tiešsaistes pasākumu apkopoti vienuviet

Raksta attēls - Vairāk kā 100 tiešsaistes pasākumu apkopoti vienuviet

01.04.2020 / Reinis Frēlihs

Vispārējās izolācijas laikā pasākumu platforma Kurp.es ir īpašā kalendārā apkopojusi vairāk nekā 100 dažādu pasākumu, kuriem var pieslēgties tiešsaistē, ieskaitot vairāk nekā 60 kultūras pasākumu - izstāžu, kino, teātru un mūzikas pasākumu, kurus nu ir iespējams papildus aplūkot arī Kultūras ministrijas mājaslapā.

Sākoties publisko pasākumu rīkošanas aizliegumam saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanu, interneta vidē samērā ātri ir “uzplaukuši” dažādi tiešsaistes jeb online pasākumi. Šobrīd lielu to daļu vienkopus pārredzamā kalendārā var atrast pasākumu atlases platformā Kurp.es. Interneta platformā nu jau atrodamas vairāk kā 100 dažādas iespējas, kā aizvietot ierastos koncertus, kino apmeklējumus un nodarbības ar digitālām alternatīvām.

Kurp.es platformas izveidotājs Gustavs Mārtiņš Upmanis atzīst: “Laikā, kad kultūras dzīve šķiet apstājusies, ir it īpaši svarīgi parādīt latviešu sabiedrībai, ka viss turpinās un tehnoloģiskās iespējas tikai aug. Mēģinām uzsvērt ar tiešsaistes pasākumu popularizēšanu, ka būtiski ir ieturēt fizisko distanci, nevis sociālo.” Starp pasākumiem atrodamas gan online diskotēkas, gan koncertu tiešraides un ieraksti, gan arī vebināri un sporta treniņi, kas spēj savest cilvēkus kopā digitālajā vidē, tajā pašā laikā mudinot tos palikt mājās.

Tāpat kompānija, sadarbojoties ar Kultūras ministriju akciju #paliecmājās un #Ēkultūra ietvaros, saviem apmeklētājiem atspoguļo arī ilglaicīgi pieejamās Ēkultūras iespējas. Tās ļauj interneta vidē noskatīties dažādas filmas, galerijas, izrādes un pat muzeju ekspozīcijas no publiskotajiem valsts arhīviem. Kurp.es kultūras pasākumu kalendārs šobrīd ir atrodams arī Kultūras ministrijas mājaslapā.

Atgādinām, ka publisko pasākumu rīkošanas aizliegums pagaidām ir spēkā vismaz līdz 14. aprīlim. Tikmēr iedzīvotāji tiek stingri aicināti palikt mājās un uz publiskām vietām lieki nedoties. Tiešsaistes pasākumu kalendāru Kurp.es komanda solās uzturēt aktīvu visu šo periodu, un tas ik dienas tiek papildināts ar jauniem pasākumiem.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!