Kurp doties Baltajā naktī?

Raksta attēls - Kurp doties Baltajā naktī?

07.09.2018 / Parmuziku.lv

Kurp.es iesaka 10 Baltās nakts pasākumus.

 Survival Kit 10.0 Baltā nakts | Rīgas Cirkā 18:00-01:00
18:00-20:30 Pastaigas kopā ar mākslas vēstnešiem, radoši uzdevumi ģimenēm un bērniem.
18:30 Ekskursija ar Survival Kit 10.0 kuratorēm Solvitu Kresi un Ingu Lāci (latviešu valodā), ar kuratoriem Anželsu Miraldu un Sumešu Šarmu (angļu valodā)
19:00 Sibeljes Kavalji-Baštusas performance
20:00 DJ Selecta un VJ Nei
21:00 Dr. Pola O’Nīla DJ performance

Radio NABA tramvajs un karnevāls - „Elektrošoks” | Tramvajs maršrutā Ausekļa iela – Mežaparks, Ezermalas iela – Ausekļa iela  18:00-03:00
Tramvajā – „Radio NABA” ritošā studija un psihedēliskais karnevāls „Elektrošoks” – elektroniski ritmi, hipnotiskas gaismas un pasažieri maskās.
Mākslinieciskā programma – muzikāli un audiovizuāli priekšnesumi:
Kanisaifa
Dr.Klisicka Laboratorija
The Bubble Gum expLOTION
elektroniski elektrizēta mūzika ar DJ SAIRAM
un dažādi pārsteigumi, zaķi un šoka lādiņi.
„Baltās nakts" tramvajs kursēs visu nakti maršrutā no Ausekļa ielas līdz Mežaparkam, Ezermalas ielai un atpakaļ. Tramvajs pieturēs katrā pieturā, brauciens ir bezmaksas un e-talons nav jāreģistrē.

Melns un balts | Vērmanes parkā 18:00-03:00
„Melns un balts” – gluži kā klavieru taustiņi! Tikai vienu vakaru gadā, tikai „Baltajā naktī” Vērmanes dārzs ieskanēsies klaviermūzikas skaņās.
Klausītāji aicināti uz 15 dažādu pianistu koncertiem. Seši no tiem būs klavierspēles studenti no Lietuvas, bet seši pārstāvēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Koncerta mūzikas programmā iekļauta gan klaviermūzikas klasika, gan mūsdienu autoru darbi.
Vakara kulminācijā, muzikologa Oresta Silabrieža ievadvārdu pavadīti, uz skatuves kāps pieredzes bagāti un starptautisku atzinību guvuši klavierspēles meistari – Andrejs Osokins no Latvijas un Petras Genušas (Petras Geniušas) no Lietuvas. Savukārt koncerta izskaņā – džeza improvizācijas.
Mūzikas nekad nevar būt par daudz, tādēļ katrs, kurš kaut nedaudz pieprot klavierspēli, aicināts iepriecināt sevi un citus, ļaujoties spontānai muzicēšanai Vērmanes dārza teritorijā.

Diskotēka bibliotēkā | LNB 20:00-00:00
Jā, arī bibliotēkā ir iespējams dejot! Tikai šoreiz citādākā formātā. Trīs diskžokeji, katrs ar savu muzikālo pasauli, cīnīsies par dejotāju uzmanību. Kurš uzvarēs šajā sacensībā? To noteiks dejotāji!
Klusā diskotēka – mūzika tiek pārraidīta austiņās, kuras izsniedz katram apmeklētājam. Jums ir iespēja izvēlēties starp trim kanāliem un trim dīdžejiem.
Par dejotāju uzmanību cīnīsies DJ Ausma ar latviešu mūzikas zelta fondu. DJ duets Gribam Būt Dīdžejas spēlēs tikai hītus un dj all-viss atskaņos mūziku, kas sevī ietver fanku, hiphopu, regeju, džezu un pat Latīņamerikas ritmus.
Pasākumā var piedalīties gan bērni, gan pieaugušie, austiņās ir iespējams regulēt skaļumu un izvēlēties sev tīkamāko mūziku.

Koncerts “Trīs upes” | VEF Kultūras pilī 20:00-21:00 un 22:00-23:00
Oriģināls trīs Baltijas valstu mākslinieku kopīgi veidots projekts, kas apvieno tradicionālās mūzikas kultūras mantojumu jaunās skaņās ar laikmetīgo deju.
Plūšana, saplūšana vējā, stīgās un kustībā. Lietuviešu, latviešu, igauņu melodijas un skaņurakstus kopā savīs prasmīgie instrumentālisti – improvizatori un komponisti Sauļus Petreikis (Lietuva, pūšaminstrumenti), Laima Jansone (Latvija, kokle) un Andrē Mākers (Igaunija, ģitāra). Viņu veidotajā jaudīgajā un enerģētiski piepildītajā skaņu telpā savu stāstu izdzīvos horeogrāfe un dejotāja Olga Žitluhina.

Laikmetīgā kokle. "Altera Veritas" koncerts | Ēbeļmuižas parkā 20:00-21:00
Ēbeļmuižas parkā koncertēs kameransamblis „Altera Veritas”, kas atskaņo mūsdienu latviešu komponistu oriģinālmūzikas programmas netradicionālam un pasaulē unikālam instrumentu sastāvam.
Koncertā uzstāsies mūziķi Anda Eglīte (kokle un basa kokle), Ieva Mežgaile (kokle un basa kokle), Artūrs Noviks (akordeons) un Andis Klučnieks (flauta).

Skaņu mežs Baltajā naktī | K. K. fon Stricka villā 21:00-02:00
Skaņu mežs” rīkots eksperimentālās mūzikas vakars. Ieeja - bezmaksas. Elektro-akustiskā un akusmātiskā mūzika gan nosacīti tradicionālākās formās, gan krustojumos ar popmūziku un deju mūzikas formām
Piedalās: Jung An Tagen, Berangere Maximin, Èlg, Ewa Justka, Marta SmiLga

Rothko in Jazz | Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 21:00-22:30
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" piedāvā apmeklētājiem muzikāli un vizuāli krāšņu priekšnesumu - Māra Briežkalna kvinteta izpildītu audiovizuālu džeza mūzikas programmu “Rothko in Jazz”.
Programmas muzikālās tēmas radījuši 10 ievērojami latviešu komponisti – Lolita Ritmanis, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Rihards Dubra, Pēteris Vasks, Jēkabs Jančevskis, Vilnis Šmīdbergs, Jēkabs Nīmanis, Georgs Pelēcis un Raimonds Pauls, katra no džeza kompozīcijām ir saskaņota ar konkrētu Marka Rotko mākslas darbu. Lai paspilgtinātu šo sintēzi, programmas atskaņošanas laikā koncertā uz lielformāta ekrāna tiks projicēti attiecīgie mākslas darbi.
Koncertprogrammu izpildīs labākie Latvijas un arī visas Baltijas džeza izpildītāji - Māra Briežkalna kvintets: Māris Briežkalns (bungas), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Gints Pabērzs (saksofoni), Edvīns Ozols (kontrabass) un Raimonds Macats (elektriskais čells, mutes harmonikas). 

Baltā nakts Tallinas ielas radošā kvartāla telpā “Tu jau zini Kur” | Tallinas ielā 10 21:00-22:30
Radošais kvartāls laikmetīgās mākslas centrā „Tu jau zini Kur” piedāvā īpašu programmu: Andra Dzenīša darbu „Urbānā mesa” un „Astoņstūris” atskaņojumu, stīgu instrumentālistu kautiņu un „Trihars” koncertu.

Programma:
23:00-23:40    Andris Dzenītis.  „Urbānā mesa”   
24:00-00:30    Stīgu instrumentālistu kautiņi   
01:00-01:30 Andris Dzenītis. „Astoņstūris”
02:00-03:00 „Trihars” koncerts
DJ programma vakara noslēgumā.

Dzeltenie Pastnieki Baltajā Naktī | Aleponijā 23:00
Pēc ilgākas pauzes koncertēt atsākušie Dzeltenie Pastnieki. Pastnieku vārds papildus komentārus neprasa, vien jāpiebilst, ka pilsētā klīstot runas, ka ir tapušas jaunas dziesmas un gaidāms arī jauns albums. Vēlams uz koncertu ierasties laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!