Peldu ielas folkfestivālu ieskandinās Raimonds Tiguls, Auļi un Tautumeitas

Raksta attēls - Peldu ielas folkfestivālu ieskandinās Raimonds Tiguls, Auļi un Tautumeitas Publicitātes foto

04.09.2017 / Parmuziku.lv

Atklājam sezonu ar Peldu ielas ražas svētkiem!

Atnākot rudenim ar visu tā krāšņumu - lapu krāsošanos, lietavām un ražas novākšanas laiku - atgriežas arī ikgadējie „Peldu ielas ražas svētki”, kas ik gadu tiek rīkoti par godu folkkluba „Ala Pagrabs” jubilejai. Šogad „Peldu ielas ražas svētki” notiks 9. septembrī no plkst. 18.00. Šie būs jau ceturtie šādi svētki, kas sevī iekļauj ne tikai rudens velšu baudīšanu, bet arī skanīgu tautas mūziku mūsdienīgā skanējumā.

 Festivāla atklāšanā būs dzirdamas skanīgas dziesmas un danči kopā ar folkloras kopu „Ceiruleits” no Līvāniem, tādēļ būs dzirdamas dziesmas arī latgaliešu valodā par jaunību, mīlestību, precībām un, protams, alu un tā darīšanu. Plkst. 19.00 muzicēs muzikālais projekts „Restaurators”, kurā kopā apvienojušies Katrīna Dimanta, Gatis Valters, folkkluba īpašnieks Krišjānis Putniņš, Rolands Zelčš, Edgars Saksons, radot jaunu skanējumu tautasdziesmai, ieliekot tajā savu pieredzi, redzējumu uz tautas mūziku no dažādiem Latvijas novadiem.

Plkst. 20.00 ikvienam būs iespēja dzirdēt Raimonda Tiguļa aranžētās tautasdziesmas un oriģināldarbus. Raimonds Tiguls ir komponists, multiinstrumentālists un producents, kura skaņu ieraksti vairākkārt saņēmuši Latvijas Mūzikas gada balvu. Daudzas viņa sacerētās dziesmas iekarojušas plašas simpātijas un, piemēram, viņa emocionālā, dziļi tautiskā dziesma "Dod, Dieviņi!" kļuvusi par latviešu Dziesmu svētku repertuāra daļu.

Plkst. 21.30 dzirdēsiet vēl nesen tapušo bungu un dūdu grupas „Auļi” un „Tautumeitas” programmu „Lai māsiņa rotājās”. Mūzikas grupu „Auļi” un „Tautumeitas” sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma, kurā dzirdama gan vīrišķā, gan sievišķā puse. Dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru - arī mūzikā „Auļi” un „Tautumeitas” meklē saskaņu, viens otru papildinot.

Vakara noslēgumā plkst. 23.00 ļausimies kopīgām lustēm Folkkluba telpās ar muzikālo apvienību #ImantaDimanta, uzdziedot dziesmas gan latviešu valodā, gan angļu valodā. Bet svētkus noslēgsim ar kopīgu danci.

Vakara gaitā viesi tiks cienāti ar uzkodām no šī gada jaunās ražas, kā arī būs iespēja nomalkot ko kreptīgāku.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!