Jau šonedēļ durvis uz pasaules mūziku vērs festivāls "Porta"

Raksta attēls - Jau šonedēļ durvis uz pasaules mūziku vērs festivāls "Porta" Publicitātes foto

02.11.2017 / Parmuziku.lv

Piektdien, 3. novembrī, jau septiņpadsmito reizi tiks atklāts pasaules mūzikas festivāls “Porta”. Festivāla koncerti šogad pirmoreiz risināsies arī Karla fon Stricka villas mājīgajā gaisotnē, kur notiks “Portas” 17. izlaiduma atklāšana ar ļoti intriģējošu dažādu tautu un žanru mūziķu sadarbību.

Pats pirmais festivāla dalībnieks būs Uzbekistānas perkusionists Aboss Kosimovs, kurš Stricka villu ierībinās ar savu atvērto meistarklasi, bet jau vakara koncertu ievadīs udmurtiešu dziedātāja Marija Korepanova, kas speciāli “Portai” radījusi kopprojektu ar latviešu mūziķiem Lauru Šmidebergu, Uģi Vītiņu un Dzintaru Vīksnu. Adrenalīna, endorfīna un visu citu vitamīnu līmeņa pacelšanu koncerta otrajā daļā nodrošinās vēl vienas neticamas sadarbības rezultāts – igauņu vikingi un ukraiņu kazaks Ruslans Tročinskis, kas apvienojušies grupā “Svjata Vatra”, būs gatavi nospēlēt kārtīgu etnofolka ballīti.

Sestdien, 4. novembrī, notiks pirmās nedēļas otrs koncerts un tā jau būs festivāla klasika mūzikas namā “Daile”. Vakara ievadā pārsteigs unikāla sadarbība – Aboss Kasimovs kopā ar latviešu akadēmiski eksperimentālās mūzikas apvienību “Xylem Trio” pludinās skaņu paleti vēl nedzirdētās krāsās. Sestdienas dubultkoncerta kulminācija solās būt kā silta vēja pūsma no Āfrikas caur Portugāli. Tā būs dziedātāja Karina Gomeša no nelielās Gvinejas Bisavas Āfrikā, šarmantas balss īpašniece, arī komponiste, kas uz “Portas” skatuves uzstāsies kopā ar grupu, no kuras īpaši jāizceļ trompetes virtuoze Džesika Piņja.

Karinas Gomešas uzstāšanos jau svētdien, 5. novembrī, būs iespējams baudīt arī Kurzemē, kur koncerts notiks Saldus mūzikas un mākslas skolā.

Festivāla turpinājums ir gaidāms jau pēc nedēļas, kad piektdien, 10. novembrī, “Portu” atkal laipni uzņems fon Stricka villa. Mierīgo atmosfēru ar smalkām skaņu vērpetēm bagātinās viens no festivāla tālākajiem viesiem – japāņu stīgu instrumentu meistars Oki. Savukārt koncerta otrā daļa jau būs pamatīgi enerģiska vilkme kopā ar burjatu “Vilku” – pasaules mūzikas grupu “Shono”. Te visā krāšņumā un spektrā būs iespēja izbaudīt rīkles dziedāšanas priekšnesumu.

Visbeidzot sestdien, 11. novembrī, festivāla noslēdzošais koncerts pirmoreiz izskanēs Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Vakara pirmajā daļā arī vidzemniekiem būs iespēja iepazīties ar rīkles dziedāšanas lielmeistariem Shono no Burjatijas. Koncerta kulminācija - sireāla elektrofolka atmosfēra kopā ar ukraiņu grupu “Onuka”.

Biļetes uz visiem festivāla koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!