Mūziķe, Evija Vēbere, piedāvā savu jaunāko veikumu “No vietas uz vietu, no ausmas uz ausmu”

Raksta attēls - Mūziķe, Evija Vēbere, piedāvā savu jaunāko veikumu “No vietas uz vietu, no ausmas uz ausmu” Foto: Pēteris Vīksna

11.09.2019

Dziesmas, “No vietas uz vietu, no ausmas uz ausmu”, iedvesma un pamats sakņojas Kārļa Skalbes pasakā “Kaķīša Dzirnavas”. Evijas Vēberes jaundarbs ir pirmais vēstnesis no gaidāmā MELO RECORDS albuma “Skalbe. Dzirnavās”

Ieraksta skanējumu veido 13 latviešu alternatīvās mūzikas skatuves pārstāvji, to papildina dzejnieka un mūziķa Imanta Dakša orģinālveidots literārās pasakas pārlikums dziesmu tekstos. Idejas autori, radio NABA pārstāvji, Anete Enikova un Madars Štramdiers.

“Es spilgti atceros sevi mazu, iegrimušu milzīgā televizora kastē, līdzpārdzīvojot baltā kaķīša neveiksmēm. Es iemācījos, ka jebkurš pārnodarījums kā bumerags šaujas atpakaļ. Tik pavisam nesen, pateicoties radio Naba projektam, es uzināju, ka meistars, Kārlis Skalbe, šo pasaku rakstījis savai meitai esot cietumā, cenšoties tajā ieviest savu vērtību sistēmu, noliedzot vardarbību un naidu, cildinot garīgo spēku. Atskatoties uz sevi ar šī brīža apziņu, es saprotu, ka Kārlis Skalbe ir atstājis manī milzu nospiedumu un ir neapšaubāmi veidojis manu skatījumu uz manu realitāti”, stāsta Evija.

“Laikā, kad steiga un centrēšanās uz savu laimi un mantu ir pārņēmusi cilvēku prātus, ir laiks atgādināt Kārļa Skalbes pasakās iekodēto latviskās dzīvesziņas ētisko un estētisko vērtību harmoniju, ideālās pasaules modeli, kurā cilvēks un daba atrodas līdzsvarā un saskaņā viens ar otru. Mūsu mērķis ir radīt drosmīgas mākslas projektu, kas cilvēkiem dotu gan enerģiju, gan spēku, gan vairotu humānismu,” pauž projekta vadītāja Anete Enikova.

Jauno mūzikas un mākslas albumu veido: dzejnieks un mūziķis Imants Daksis un grupa “The Bubble Gum expLOTION”, Evija Vēbere, “Plenērs”, “Inokentijs Mārpls”, “Dzelzs vilks”, Elizabete Balčus, “Difūzija”, “Baložu Pilni Pagalmi”, “Gas of Latvia”, “Zig Zag”, “Oranžās brīvdienas” un MNTHA.

Vizuālo stāstu izstāsta jaunās mākslinieces no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas 2. kursa un pedagoģe Klāra Grundšteine, animācijas un video salikumu veido – Valters Mednieks.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!