Evija Vēbere publisko video ar reperi ansi no nule izdotā albuma

Raksta attēls - Evija Vēbere publisko video ar reperi ansi no nule izdotā albuma Publicitātes foto

16.09.2021

Šodien iznāk Evijas Vēberes solo albums "KĀ". Albumā ir astoņas dziesmas, kuras mūziķe ir producējusi uz modulāriem un cita veida sintezatoriem.

Par skaņas pēcapstrādi ir parūpējies Gatis Zaķis. Albumā piedalās -  pianists Toms
Mikāls, elektroniskās mūzikas izpildītājs Emīls Dreiblats un reperis ansis.

“Katrs albums ir kā manas dienasgrāmatas jauna nodaļa. Es esmu bezgala pateicīga par pēdējo gadu piedzīvojumiem un pardzīvojumiem. Viss, viss ir albumā iekšā, droši vien, pat vairāk kā vēl pati apzinos. Es lepojos ar paveikto, kā nekad agrāk. Ar milzīgu pacilājumu un pazemību, vēlos teikt, ka kopdarbs ar ansi ir labākais ko līdz šim esmu radījusi. Ir liels gods izpausties repa mākslā blakus ansim”, stāsta Evija

“Evija Vēbere ir boss. Tas man bija skaidrs jau tad, kad pirmoreiz dzirdēju un redzēju Eviju uz skatuves. Skaidrs bija arī tas, ka mums agrāk vai vēlāk kaut ko bija jāuztaisa kopā. Ļoti īsumā: tieši tā radās “Labs suns”. Es droši nepateikšu, ko šī dziesma nozīmēs jums, bet man tas pirmkārt ir sētā pieķēdēta suņa sapnis un reizē murgs. Sakāpināta, cilvēciska “pieķēdētā mentalitātes” epizode ar visiem tai piederīgajiem kontrastiem. Labs suns reizēm nav nemaz tik labs — bezizejas situācijas mēdz būt transformējošas, un pie ķēdes var ātri pierast. Viņš mums daudziem ir vienlaicīgi gan pazīstams, gan svešs. Iespējams, viņam visvairāk nepieciešama mīlestība, bet viņš darīs visu, lai tas nebūtu manāms. Tagad, kad dziesmai ir video versija, šķiet, ka kopā ar Toma vīziju tas viss ir aicinājums šajā distopiskajā ainā ieskatīties no sev ērtākā leņķa un šo situāciju un tās radīto labi pazīstamo izmisumu izjust, absorbēt un galu galā varbūt pat nedaudz saprast. Un kurš viņu vispār pielika pie ķēdes?…” tā ansis. 

Video radošo komandu veido režisors Toms Harjo, Agate Krista, Raitis Lapāns. Tērpus veidojis Mareunrols. “Izdzirdot Eviju repojot, man skrēja skudriņas. Uzreiz kļuva skaidrs, ka būs ļoti interesanti skatīties, kā šis tandēms darbosies viens ar otru. Un sevišķi — viens pret otru. Tie bija milzīgi enerģijas lādiņi, ko sportiska dueļa garā, pavērsām aci pret aci un skatījāmies, kurš izdzīvos. Izdzīvoja abi,” komentē Toms.

 

Albums tapis arī ar VKKF un AKKA/ LAA stipendiju atbalstu.

“KĀ” ir Evijas Vēberes ceturtais studijas albums. 2018.gadā, mūziķe izdeva savu pirmo solo ierakstu latviešu valodā “Sirdsbūt”. Albums darināts uz visdažādākajiem sintezatoriem. “Sirdsbūt” atzīts par 2019.gada alternatīvās un indie mūzikas albumu, mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta Mikrofons” 2015.gadā Evija Vēbere ar avantpopa duetu Howling Owl publicēja ierakstu Dance for Common Sense. 2014. gadā debitēja ar ierakstu “Dream Whispers”. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!