„Melo-M” muzicē kopā ar „Grammy” balvas ieguvēju Maiku Bloku

Raksta attēls - „Melo-M” muzicē kopā ar „Grammy” balvas ieguvēju Maiku Bloku Publicitātes foto

12.06.2018 / Parmuziku.lv

Kārļa Davidova 10. starptautiskā čellistu konkursa ietvaros Kuldīgā čellu trio „Melo-M” mūziķi izveidojuši veiksmīgu sadarbību ar starptautiski pazīstamo čella spēles meistaru Maiku Bloku, kas vainagojies ar nule tapušu videoklipu.

Kopīgās muzicēšanas video tapis Kuldīgā pie Ventas rumbas - brīvā un relaksētā kopā muzicēšanas pieredzē. Video ierakstā „Melo-M” mūziķi atskaņo Maika Bloka radītu skaņdarbu.

Maiks Bloks ir starptautiski labi pazīstams un augstu novērtēts čella spēles meistars no ASV. Studiju gados viņš pievienojās leģendārā Yo-Yo Ma izveidotajam ansamblim „Silk Road Ensemble”, ar kuru kopā turnejās apceļota lielākā daļa zemeslodes, kā arī 2017. gadā iegūta prestižā „Grammy” balva par labāko pasaules mūzikas albumu „Sing Me Home”. Maiks aktīvi muzicē dažādos stilos – ieraksta oriģinālmūziku, atskaņo gan folkmūziku, gan piedalās sadarbības projektos ar citiem pasaulē atzītiem mūziķiem. Viens no savdabīgākajiem viņa projektiem ir Johana Sebastiana Baha čella svītu ierakstu veikšana akustiski labskanīgās greznu koncertzāļu tualetēs. Līdztekus muzicēšanai Maiks iedziļinājies čella instrumenta noslēpumos un radījis īpašu siksnu, lai čellu varētu spēlēt, stāvot kājās. Tas lieliski redzams arī kopā ar „Melo-M” tapušajā video ierakstā.

Čellu trio „Melo-M” mūziķiem ir daudzgadīga un plaša pieredze, sadarbojoties ar pasaulē atzītiem mūziķiem un koncertējot ne vien Latvijā, bet arī daudzās ārvalstīs. Trio vārds gadu gaitā ir iemantojis atpazīstamību un respektu profesionālās aprindās, tāpēc tikšanās ar tāda līmeņa „vārdu” čellu mūzikas pasaulē ir likumsakarība, kas nu vainagojusies ar taustāmu rezultātu video formātā, palīdzot nest tālāk Latvijas vārdu pasaulē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!