“Love You Records” pārstāvētā grupa “Super Besse” izvirzīta IMPALA balvaiRaksta attēls - “Love You Records” pārstāvētā grupa “Super Besse” izvirzīta IMPALA balvai

 Publicitātes foto

07.03.2018 / Parmuziku.lv

Latvijas mūzikas izdevniecības “I Love You Records” pārstāvētās baltkrievu grupas “Super Besse” ieraksts “La Nuit*” iekļauts Eiropas neatkarīgo mūzikas kompāniju asociācijas IMPALA 2017. gada labāko albumu sarakstā.

Nominēto albumu skaitā ir arī “The xx”, “Fever Ray”, Loras Marlingas, “King Krule” un “Loney Dear” jaunākie ieraksti, vēsta asociācija un prestižais mūzikas izdevums “Music Week”. Kopā IMPALA ievērību izpelnījušies 22 mākslinieki no 19 valstīm. Asociācija veido labāko albumu sarakstu jau 8. reizi, starp iepriekšējo gadu uzvarētājiem ir Hosē Gonzaless, “Caribou”, “The xx”, Adele, “Efterklang”.

IMPALA (Independent Music Companies Association) ir 2000. gadā dibināta organizācija, kas apvieno Eiropas neatkarīgās mūzikas kompānijas, pārstāvot to kopīgās intereses mūzikas industrijā. Asociācija norāda, ka mūsdienās tieši tā dēvētie “neatkarīgie”, kas 99% ir mazie vai vidējie uzņēmumi, ir pasaules līderi jaunu talantu atrašanā, kultūras daudzveidības veicināšanā, kā arī izdod 80% mūzikas ierakstu.

Latvijas mūzikas apgāds “I Love You Records” kļuva par IMPALA biedru 2016. gadā, pievienojoties vairākiem simtiem kompāniju, tostarp “4AD”, “XL Recordings”, “Young Turks”. Jau pirmajā dalības gadā IMPALA labāko albumu sarakstā nonāca “Love You Records” izdotais grupas “Židrūns” ieraksts “Židrūns un tas, ko nevar nest”, tomēr 2016. gada labākā albuma titulu ieguva dāņu mūziķe Agnese Obela,  pārspējot ne vien “Židrūnu”, bet arī “Radiohead”.

2015. gadā “I Love You Records” sāka sadarbību ar Baltkrievijas grupu “Super Besse”, izdodot tās albumus “63610*” (2015) un “La Nuit*” (2017). Pēdējais no tiem iekļauts jaunajā IMPALA sarakstā.

IMPALA 2017.  gada labākie albumi alfabēta secībā:

  *   ALDOUS HARDING – Party (4AD)
  *   ANDRÉ HAZES – Wijzer (8Ball Music)
  *   CEZINANDO – Noen ganger og andre (111KLUBB)
  *   CHUI I JAZZ ORKESTAR HRT – Chui Ovu Glazbu (Dancing Bear)
  *   COEZ – Faccio un casino (Coez / Undamento)
  *   D/TROIT – Soul Sound System (Crunchy Frog)
  *   FEVER RAY – Plunge (Rabid Records)
  *   GURR – In My Head (Duchess Box Records)
  *   HANGSZERSIMOGATO – Varazslasok (Egyseg Media)
  *   IBEYI – Ash (XL Recordings)
  *   KAUKOLAMPI – 1 (Svart Records)
  *   KING KRULE – The Ooz (XL Recordings)
  *   LAURA MARLING – Semper Femina (More Alarming Records)
  *   LONEY DEAR – Loney Dear (Real World Records)
  *   MARKO LOUIS – Beskraj (Lampshade Media)
  *   MILLIONAIRE – Sciencing (Unday Records / N.E.W.S.)
  *   ORELSAN – La fête est finie (7th Magnitude / 3ème Bureau / Wagram Music)
  *   ŠIROM – I Can Be A Clay Snapper (Tak:til)
  *   SUPER BESSE – La Nuit* (I Love You Records)
  *   SURMA – Antwerpen (Omnichord Records)
  *   THE XX – I See You (Young Turks)
  *   XOEL LOPEZ - Sueños y Pan (Esmerarte / Altafonte)

Visus IMPALA 2017. gada labākos albumus var noklausīties Spotify
Uzvarētāju noteiks IMPALA biedru balsojums, kura rezultāti tiks paziņoti marta beigās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!