Divas Latvijas grupas ierindotas Eiropas neatkarīgo mūzikas kompāniju asociācijas topā

Raksta attēls - Divas Latvijas grupas ierindotas Eiropas neatkarīgo mūzikas kompāniju asociācijas topā Foto: Nesen

30.03.2022

Eiropas neatkarīgo mūzikas kompāniju asociācija IMPALA ir izziņojusi jaunāko topu “100 mākslinieki, ko apskatīt”, tajā iekļaujot arī divas apvienības no Latvijas – “Alejas” un “Nesen”.

IMPALA piedāvā jaunu programmu, lai sadarbībā ar “YouTube” veicinātu dažādību Eiropas neatkarīgās mūzikas sektorā. “100 mākslinieki, ko apskatīt” izceļ dažādus neatkarīgos māksliniekus visā Eiropā. Katru pavasari tiks paziņots par arvien jauniem māksliniekiem, kuri tiks atspoguļoti sarakstā. Organizācijas biedri var piedāvāt aizvien jaunus māksliniekus, pamatojoties uz dažādiem faktoriem, piemēram, daudzveidību un inovācijām, kā arī komerciāliem panākumiem. Šī jaunā programma aizstāj IMPALA ikgadējo Eiropas neatkarīgo albumu gada balvu, kas tika pasniegta 10 gadu garumā.

Pirmajā IMPALA “100 mākslinieki, ko apskatīt” sarakstā ir iekļauti mākslinieki no 30 dažādām valstīm, un tajā ir ierindoti vairāk nekā 30 mūzikas žanri, sākot no blūza līdz hip-hopam, no džeza līdz deju mūzikai, no hiperpopa līdz alternatīvajam rokam. Tie ir 100 lieliski neatkarīgie Eiropas mākslinieki, kuriem šogad pievērst uzmanību.

Šajā sarakstā iekļautas arī divas apvienības no Latvijas. Grupa “Alejas” ir trīs draugu apvienība. 2019. gadā grupa laida klajā savu debijas albumu, bet 2021. gadā dienasgaismu pieredzēja otrais albums, kas savā skanējumā piedāvā plašu žanru sajaukumu, ko pati grupa raksturo kā “liriski elektronisko mūziku”. "Nesen" ir grupa no Rīgas, kurā apvienojušies Aleksis Luriņš, Alise Joste, Jānis Burmeisters un Kārlis Josts. Grupas skanējumu raksturo pretstati un plaša dinamika – liriskas un melodiskas kompozīcijas, kas ietērptas skaļā un smagnējā veidolā. 2021. gadā grupa izdeva savu debijas albumu.

IMPALA 2000. gadā izveidoja ievērojami neatkarīgi mūzikas uzņēmumi un nacionālās tirdzniecības asociācijas kā bezpeļņas organizāciju, kas strādā ar maziem un vidējiem uzņēmumiem mūzikas industrijā, lai palīdzētu pārstāvēt Eiropas neatkarīgo ierakstu kompānijas un veicinātu neatkarīgās mūzikas attīstību. IMPALA biedrs ir arī ierakstu kompānija no Latvijas -  “I Love You Records”.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!