Lauris Reiniks, Horsemen un citi. Nedēļas aktualitāšu TOP 5

Raksta attēls - Lauris Reiniks, Horsemen un citi. Nedēļas aktualitāšu TOP 5

19.06.2015 / Normunds Vucāns

Svarīgākie notikumi iepriekšējo septiņu dienu laikā pašmāju mūzikā.

Rīts pieneņpūkās

Jau labu laiku Latvija sajūsminās par Laura Reinika svaigāko dziesmu, un nu tai beidzot ir arī videoklips. Kā jau ierasts, klips ir nostrādāts lieliski, kā stāsta, tā izpildījuma ziņā. Kārtējo reizi Lauris nepieviļ, uzlabojot savas kompozīcijas kvalitāti pateicoties lieliskai video versijai.

 

Krāsu Starmetis

Grupa Starmetis publicējusi jaunu albumu Krāsas, kas, pēc paša kolektīva vārdiem, ieturēts sintī-šlāger manierē. Atšķirībā no iepriekšējiem ierakstiem, šoreiz dziesmu teksti ir latviešu valodā, tāpat dzirdamas dzīvākas bungas un izmantoti analogie sintezatori. Joprojām šis ir kārtīgs dari pats variants – disks ierakstīts, miksēts un masterēts turpat dalībnieku mājās Cēsīs, ko mūziķi dēvē par studiju Gaujaskalns.

 

Vasara nebeigsies vēlāk

Grupa bet bet pārcēlusi albuma Vasara nebeigsies nekad izdošanu no jūnija uz septembri. Kolektīvs šādu lēmumu pamato ar vēlmi vasaras laikā klausītājus vairāk iepazīstinātu ar jaunā albuma dziesmām, tās izpildot koncertos un festivālos. Tāpat esot vēlme ar tām iepazīstināt arī radio klausītājus, uzfilmēt vairāku dziesmu video un, galu galā, arī pašiem labāk apgūt jaunās dziesmas.

 

Paņem kredītu!

Vai arī nē. Katrā ziņā Horsemen ir jauns skaņdarbs, kurš, kā pati grupa uzsver, esot par smagu sociālo problēmu, kad arvien vairāk un vairāk cilvēki nonāk kredītu jūgā.

 

Jāņi strauji tuvojas

Vokālā grupa Latvian Voices atgriežas ar jaunu skaņdarbu par godu Vasaras saulgriežiem ar nosaukumu Sit, Jānīti, vara bungas, kurā kā teksts tiek izmantoti vārdi no latviešu tautas dziesmas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!