Latgalīšu Reps laiž klājā otro studijas albumu “Cyta Dzela”

Raksta attēls - Latgalīšu Reps laiž klājā otro studijas albumu “Cyta Dzela” Publicitātes foto

19.03.2021

Latgaliešu hiphopa grupa “Latgalīšu Reps” šī gada 19. martā beidzot devusi zaļo gaismu ilgi lolotajam otrajam studijas albumam “Cyta Dzela”, kurā apkopoti 13 jauni skaņdarbi.

Albuma nosaukums “Cyta dzela” (tulk. “Cita lieta”) ir trāpīgs apzīmējums grupas redzējumam: “Ejam soli augšup labākā kvalitātē un izpildījumā. Nekad nezinām, kas mūs dzīvē sagaida, bet kamēr no gaisa nekrīt akmeņi, dzīvē viss ir kārtībā. Ejam uz priekšu, neskatoties uz to, vai mums ir paveicies vai nē.” Neskatoties uz to, ka mākslinieki bija spiesti veikt izmaiņas grupas plānos un pārcelt pagajušajā gadā plānotā albuma izdošanu uz 2021. gadu, laiks mājsēdē tika izmantots lietderīgi, lai uzlabotu albuma skanējumu, kā arī lai taptu jaunas dziesmas, bez kurām jaunais albums vairs nav iedomājams.

“Cyta dzela” dzirdami dažādi mūzikas žanri, kas savā starpā apvienoti ar rīmēm latgaliešu un latviešu valodā. Dziesmu teksti klausītājam atklāj mākslinieku dzīves redzējumu un pieredzi, kā arī lielākos iedvesmas avotus - mīlestību pret ģimeni un dzimtajām mājām. Tāpat albumā iekļauti mūzikas skaņdarbi, kas tapuši sadarbībā ar grupu “Bez PVN”, repa mākslinieku Faktu un jauno talantīgo dziedātāju Sandu. Grupas pārstāvji ir pārliecināti: “Katrs “Cyta dzela” albuma klausītājs spēs atrast sev tīkamu un dvēselei tuvu skanējumu.”

Grupa "Latgalīšu Reps" kopš 2017. gada caur savu mūziku parāda īsto latgaliešu dabu un dzīvesprieku ne tikai pašiem latgaliešiem, bet arī “čiuļiem” jeb citu Latvijas novadu iedzīvotājiem. Grupai bijuši vairāki veiksmīgi hiti: “Skots pa lūgu”,  “Es tycu”, “Atver durovys”, “Kūdra deg” un “Trešuo zvaigzne”, bet līdz šim populārākā dziesma ir “Žarei gaļi”, kas vietnē “Youtube” sasniegusi 2,6  miljonus skatījumu. Muzikālās apvienības īpašumā ir četru latgaliešu kultūras balvas “Boņuks”, kas saņemtas 2017. un 2018. gadā. Savukārt radio “Pieci.lv” 2018. gada 7. septembra raidījumā hīts “Žārei gaļi” nokļuva topa pirmajā vietā. Valsts prezidents Egīls Levits LNT raidījumā “900 sekundes” atzina, ka “Latgalīšu Reps” ir viena no viņa mīļākajām grupām, pēc kā mūziķi tika uzaicināti uzstāties prezidenta inaugurācijas sarīkojumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!