Kurp doties šajā nedēļas nogalē?

Raksta attēls - Kurp doties šajā nedēļas nogalē?

17.08.2018 / Parmuziku.lv

8 mūzikas pasākumi, kurus šai nedēļas nogalei iesaka Kurp.es.

piektdien
Prāta Vētra "Skārda bungu tūre" Mežaparka Lielajā estrādē 19:00
17. augustā "Prāta Vētra" noslēgs "Skārda bungu tūri" ar vērienīgāko no tūres koncertšoviem Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē. Rīgas koncertā "Prāta Vētras" uzstāšanos papildinās arī īpašie viesi no Zviedrijas - grupa "The Royal Concept".

Multimediāls koncerts “Melo man lielus vārdus un es ticēšu” Kaņepes Kultūras centrā 19:00
Multimediāls koncerts ar Imanta Ziedoņa dzeju, epifanijām, oriģinālmūziku un video projekcijām. Dzeja un epifānijas ir šī koncerta centrālais punkts, taču ļoti svarīga loma ir mūzikai, kas radīta tieši šim projektam. Lielāko daļu mūzikas ir radījis Elvis Lintiņš, kā arī viena no koncerta kompozīcijām ir Danas Asnates Kļavas radīta. Emīla Ašmaņa video projekcijas veidos stāsta vizuālu papildinājumu.
Mūziku izpildīs: Elvja Lintiņa trio: Elvis Lintiņš (taustiņinstrumenti), Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti), Jānis Rubiks (kontrabass)
Dzeju un epifānijas izpildīs: Eliāna Sanda Veinberga, Toms Kursītis, Gustavs Melbārdis.
Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā pie KKC bārmeņiem

Imanta Kalniņa dziesmu vakars Grīziņkalnā 19:00
Rīgas svētkos aicinām būt kopā ar tautā iemīļotā komponista Imanta Kalniņa dziesmām komponista bērnības atmiņu piepildītajā Grīziņkalnā.
Savulaik Zvaigžņu ielā atradās Kalniņu ģimenes mājvieta un skaisti kopts pagalms, kur starp dažādiem augiem ziedēja arī akācijas. Lai arī ēkas vairs nav un apkārtne mainījusies, pagātne saplūst ar tagadni un viss notikušais saglabājas tepat – atmiņās, apziņā un mūzikā.
Imanta Kalniņa dziesmas dziedās Austras Pumpures audzēkņi un darba turpinātāji jeb Austrasbērni – Ieva Akuratere, Arnis Miltiņš, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Andris Mičulis un citi. Pasākuma īpašie viesi – Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis, kuri klausītājiem izpildīs savu veidoto Imanta Kalniņa dziesmu programmu, bet vakara noslēgumā klātesošos priecēs grupa “Autobuss debesīs”. Dziesmu vakaru vadīs un arī sev tuvās Imanta Kalniņa dziesmas izpildīs dziesminieks Goran Gora.

sestdien
Jauno Jāņu Orķestris Rīgas svētkos 11. novembra krastmalā 15:00
Jaunā folka grupa JJO (Jauno Jāņu Orķestris) ir sešu mūziķu apvienība, kas dainas lieto kā pamatu, lai radītu jaunu mūziku. Šo sestdien JJO ar pilnu jaudu ielīksmos Rīgas svētkos!
Pasākums bez maksas.

Māras ezera balss. Skaņas un gaismas notikums Rīgas svētkos pie Māras dīķa 16:00-23:00
"Pārdaugavas radošais centrs" Rīgas Svētki ietvaros aicina ikvienu uz unikālu koncertprogrammu uz peldošas skatuves Māras dīķī. Kopīgi radīsim vīziju par Māras dīķi kā romantisku atpūtas vietu gandrīz pašā pilsētas centrā. To radīt palīdzēs atbilstoša mūzika un stāsti par apkaimes vēsturi.
Stāstus par Māras dīķa jeb, kā Ojārs Vācietis to sauca – Māras ezera, senajām dienām stāstīs aktieri Jānis Kronis un Marija Linarte. Koncertprogramma izskanēs uz skatuves, kas novietota uz ūdens Māras dīķī.
Pasākuma laikā darbosies kafejnīca un būs iespēja iznomāt laivas un SUP dēļus. Visi aicināti ņemt līdzi kādu segu vai saliekamo krēslu ērtākai pasākuma baudīšanai.

Koncerts "Simtgades skaņas" VEF Kultūras pilī 17:00
Rīgas svētkos, Baltijas valstu simtgades zīmē trīs galvaspilsētu – Rīgas, Tallinas un Viļņas – orķestri apvienojušies koncertprogrammā “Simtgades skaņas”, lai atzīmētu pilsētu sadraudzību un sniegtu klausītājiem unikālu iespēju dzirdēt un redzēt Tallinas kamerorķestra, Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestra un Orķestra “Rīga” saspēli uz vienas skatuves.
Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami no 14.augusta VEF Kultūras pils informācijas centrā.

Rīgas svētku lielkoncerts "Labvakar, Rīga! Labvakar, Latvija!". Svētku uguņošana 11. novembra krastmalā 21:00
Koncerta koncepcijas pamatā ir Trešās Atmodas laiks Latvijā – laika posms Baltijas valstu vēsturē starp 1986. un 1991. gadu, kas beidzās ar pilnīgu valstiskās neatkarības atjaunošanu visās trijās valstīs.
Koncerta programma veidota no četriem blokiem: Atmodas laika dziesmas, Baltijas valstu likteņdziesmas, Baltijas valstu sadziedāšanās, skats nākotnē – stiprās ģimenes.
Dalībnieki: Ginta Krievkalna, Zigfrīds Muktupāvels, Daumants Kalniņš, Aļģirds Šuminsks (Lietuva) un grupa “Big Al & The Jokers”, Ivo Linna un Mārja-Līsa Ilusa (Igaunija), Aija Andrejeva, Alex, Māra Upmane-Holšteina, Goran Gora, Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā un svētku orķestris, kā arī komponisti Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns. Pulksten 23.00 svētku uguņošana.

svētdien
Piena svētki 2018  K.K. fon Stricka villā 12:00-23:00
Jau 10 Piena svētki! Kā ierasts - mūzika, laikmetīgais cirks, teātris, darbnīcas, performances.
Programma: Vladislavs Nastavševs & Ezeri "Lēnās dejas", Domenique Dumont, Raimonds Tiguls, Edavārdi, Kasetes, Jānis Šipkēvics & Marts Pujāts "Zenīts". Izrāde bērniem "Karnevāls un kartupeļu salāti", dziesmu vārdu darbnīca ar "bernuritu". Cirka apvienība HURyCAN "Asuelto"
Ieeja bez maksas.

Vairāk mūzikas pasākumu meklē Kurp.es

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!