Koris "Balsis" ar izciliem panākumiem piedalījušies XIV Starptautiskā koru konkursā Mariborā

Raksta attēls - Koris "Balsis" ar izciliem panākumiem piedalījušies XIV Starptautiskā koru konkursā Mariborā Foto: Agita Paškevica

25.04.2017 / Parmuziku.lv

Koris "Balsis" ar izciliem panākumiem atgriezušies no "XIV Starptautiskā koru konkursa" Mariborā, Slovēnijā, godam izcīnot sudraba godalgu, kā arī specbalvu par labākā obligātā skaņdarba interpretāciju.

 Šis ir viens no sešiem prestižākajiem Eiropas GRAND PRIX konkursiem.

Jau tuvākajā laikā daudz būs jaunu koncertu, ideju un ceļojumu! Koris turpina savu 30 gadu jubileju- "SVĒTKI!" turpinās.

29. aprīlis – 15:00 dalība Rīgas koru skatē Rīgas 45. vidusskolā, ieeja brīva. Izlozējām divas latviešu tautasdziesmas: Ūdens sauca, akmens vilka Jura Karlsona un Sasala jūrīna Raimonda Paula apdarē. Izvēles dziesma – Tavas saknes tavā zemē ar Vizmas Belševicas vārdiem un Pētera Plakida mūziku.

14. maijs – 18.00 koncerts BRĪNUMZEME Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Šis ir jau otrais Sing Along (līdzdziedis) koncerts, kur klausītājam iespēja pārtapt par dalībnieku, iegādājoties īpašās biļetes konkrētā balss grupā. Kopīgi atzīmēsim Lūcijas Garūtas 115. dzimšanas dienu (14.05.1902.-15.02.1977.), dziedot viņas un Andreja Eglīša kantāti Dievs, Tava zeme deg, Jurjānu Andreja kantāti Tēvijai un Pētera Barisona kantāti Brīnumzeme ar Jāņa Akuratera dzeju. Sīkāks apraksts singalong.lv.

23. maijā – 19.00 koncerts Latvijas Universitātes Lielajā aulā kopā ar Perdjū (Purdue) universitātes jauniešiem, ASV. Viens no populārākajiem jauniešu TV seriāliem Radīti skatuvei (Glee) veicinājis milzīgu jauniešu interesi par pop-koru kultūru Amerikā. The Purdue Varsity Glee Club koris ir viens no spilgtākajiem šā žanra pārstāvjiem. Dzirdēsim amerikāņu tradicionālos dziedājumus, labāko no The Beatles repertuāra un daudz šodien populāras mūzikas kora skanējumā. Būs arī kopā dziedāšana. Ieeja brīva.

26. – 28. maijsLatvijas ekspresis Simtgadei, 12 koncertu virkne visā Latvijā: Indras stacija, Daugavpils, Krustpils, Daugavas stacija, Vecumnieki, Dobele, Liepāja, Tukums, Rīga, Inčukalns, Sigulda, Valka/Valga kopā ar koriem Monēta un Rīga, dejotājiem no ansambļiem Ačkups, Dardedze, Auda un vairākiem simtiem vietējo dziedātāju, dejotāju un spēlētāju. BALSIS jau ilgu laiku ir saistītas ar dzelzceļu. Bijuši 16 koncerti dažādās stacijās, tautas ekskursiju braucieni uz Siguldu, Cēsīm, Gulbeni, Alūksni… 2013. gadā realizējām vērienīgo projektu Dziesmu svētku ekspresis, kur vienas dienas laikā sniedzām vairākus koncertus, un īpaši izgreznots vilciena sastāvs vairākas nedēļas piestāja dažādās Latvijas vietās, gaidot Dziesmu un Deju svētkus. Sīkāka informācija sekos.

2. jūnijsBaznīcu nakts koncerts Īlē. 2016. gadā atklājam Īles baznīcu no jauna, verot tās durvis gan draudzei, gan klausītājiem, gan atjaunotnei. Pēc 50 gadu pārtraukuma tur atkal bija ļaužu pilns, skanēja mūzika, lūgšanas, iezvanījās zvans. Baznīca tiek atjaunota. Arī šogad būsim tur, kopā ar LNO solisti Evitu Zālīti.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!