LU jauktais koris “Juventus” izcīna Grand Prix starptautiskajā koru festivālā Montrē.

Raksta attēls - LU jauktais koris “Juventus” izcīna Grand Prix starptautiskajā koru festivālā Montrē. Publicitātes foto

25.04.2017 / Parmuziku.lv

Ar Latvijas Universitātes jauktā kora “ Juventus” uzvaru noslēdzies 53. koru festivāls Montrē (53 Montreux Choral Festival), kas norisinājās Šveicē laikā no 19. līdz 22. aprīlim.

Latvijas Universitātes jauktais koris  “Juventus” mākslinieciskā vadītāja Valda Tomsona un diriģenta Mika Abaroniņa vadībā ieguva pirmo vietu jaukto koru kategorijā, kas deva iespēju piedalīties arī konkursa Grand Prix izcīņā, kur sīvā konkurencē tika iegūta galvenā balva.

Kopumā konkursā četrās kategorijās piedalījās vienpadsmit kori no desmit valstīm. Kora mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons atzina, ka viņam ir liels gandarījums un prieks par paveikto.

Konkursā koris “Juventus” izpildīja Frederika Sikstena, Heinriha Šica, Franka Martina, Stīvena Hatfilda un pašmāju komponistu Ērika Ešenvalda un Riharda Zaļupes kormūzikas darbus.

Šis ir otrais starptautiskais “Juventus” sasniegums ar kora māksliniecisko vadītāju Valdi Tomsonu un diriģentu Miku Abaroniņu. Pirms diviem gadiem Kauņā, desmitajā starptautiskajā jaukto koru konkursā “Juventus 2015” koris ieguva žūrijas augstāko vērtējumu, kā arī vairākas specbalvas. Liels paldies par nenovērtējamo ieguldījumu arī kora vokālajai pedagoģei Ingai Lisovskai.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!