Ko apmeklēt un redzēt tuvākās nedēļas laikā

Raksta attēls - Ko apmeklēt un redzēt tuvākās nedēļas laikā Foto: Andrejs Baida

20.04.2018 / Parmuziku.lv

Ir pienācis pavasaris un rodas arvien lielāka vēlme atpūsties ārpus mājas. Tādēļ interneta platforma Kurp.es iesaka, ko tad apmeklēt un redzēt tuvākajā laikā.

20. aprīlī

Sinfonietta Rīga – “Mocarts un poļu klasiķi” Lielajā ģildē 19:00

Latvijas publikai labi pazīstamais poļu diriģents Zbigņevs Graca ir izslavēts Mocarta daiļrades lietpratējs. Pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults viņš atgriežas ar programmu, kurā meklē līdzīgo un atšķirīgo starp dižā Vīnes klasiķa meistardarbiem – leģendāro 40. simfoniju un viņa liriski romantiskajām un dzirkstošajām operu ārijām – un savu tautiešu mūziku. Polijas skaņu un poļu pasaules redzējumu maestro te uzbur caur tautiskos toņos krāsoto Vitolda Lutoslavska “Mazo svītu”, romantiskas jūsmas caurausto Mečislava Karloviča Serenādi stīginstrumentiem un viduslaiku noskaņas apvītajiem Tadeuša Berda “Četriem mīlas sonetiem”, kuros ieaustās šekspīriskās kaislības izdziedās poļu basbaritons Jaroslavs Breks.

 

Evija Vēbere, Ezeri, Spāre Kaņepes Kultūras centrā 20:00

Kaņepes Kultūras centra 6 gadu dzimšanas dienai par godu uz skatuves viens pēc otra kāps mākslinieki: vokāliste un taustiņinstrumentāliste Evija Vēbere, eksperimentālās elektronikas grupa EZERI un psihedēliskā roka grupa "Spāre". Ieeja: 5 EUR (iepriekšpādošanā pie KKC bārmeņiem).

 

21. aprīlī

Berlīnes sesijas Rīgā // DJ vakars - Tofu Resistance Kaņepes Kultūras centrā 22:00

Tofu Resistance ir Berlīnes mūziķa un komponista Tobias Kleine solo projekts. Savā mūzikā viņš apvieno klasiskus, sintētiskus klubu mūzikas elementus ar perkusijām un dzīviem instrumentiem. Visā ir ritms, katrs skaņas avots var kļūt par iedvesmu viņa ausīm. Ceļojot pa pasauli, viņš ieraksta visdažādāko skaņu materiālu, ko vēlāk ievij savā mūzikā. Skaņdarbu rakstīšana viņam ir veids, kā pētīt bezgalīgo skaņu daudzumu mums apkārt un radīt kompozīcijas, kurās dziļums un vieglums ir līdzsvarā. Pēc Tofu Resistance ar DJ setu turpinās Oaksmith.

 

Latvijas mūziķu retie izdevumi lentās un kasetēs 1979 – 2018 “Bolderājā” 19:00

Lektora un kasešu žokeja Raimonda Mežaka lekcija "Latvijas mūziķu retie izdevumi lentās un kasetēs 1979 - 2018", kas turpināsies ar kasešu diskotēku – audio ieskatu retajos izdevumos.

 

22. un 23. aprīlī

“Skan Bahs, Bahs skan” kamermūzika un aktierspēle vienā telpā K.K. fon Stricka villā 20:00

Savienojot J. S. Baha kamermūziku ar intīmu tuvplāna teatrālo norisi, režisora Vara Piņķa plūdumā, uz skatuves notiks neordināra divu lielumu savienošanās. Mijiedarbosies aktieri Iveta Pole un Edgars Samītis, izspēlējot sadzīviskas etīdes. Savukārt telpu ar Baha skaņdarbiem piepildīs tenors Jānis Francisks Kurševs, pie vēsturiskā ērģeļpozitīva vairāku koru diriģents, Latvijas Radio kora mākslinieks Pēteris Vaickovskis.

Koncertizrādes nosaukuma vārdu spēle raksturo idejas neordināro raksturu – savienot baroka kamermūzikas meistara skaņu darbus ar divu aktieru tīru, cilvēcīgu aktierspēli. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!