Kas jāredz šajā nedēļas nogalē?

Raksta attēls - Kas jāredz šajā nedēļas nogalē?

25.07.2018 / Parmuziku.lv

7 mūzikas pasākumi šajā nedēļas nogalē, kurus iesaka Kurp.es.

ceturtdien
Diāna Pīrāgs un "Le Petit Paris” Kalnceima kvartālā 18:00
26. jūlija vakarā būs iespēja doties sapņu ceļojumā uz Parīzi kopā ar Diana Pirags Music & Video un pavadošo grupu „Le Petit Paris”. Diānas samtainais vokāls, ko papildina maigas trombona skaņas, savienojumā ar akurātu un neuzbāzīgu ritmu un romantiskā saksofona izspēlētajām notīm – radīs ceļojumu cauri laikam un vietai, kur pazūd ikdienas rūpes, un trauksmainais dienas ritms paliek ēnā. Koncertu iesildīs pašmāju vokāli instrumentālā apvienība „Regīna”, kas savu vārdu mūzikā pieteikuši jau no 2001. gada.
Ieeja no plkst. 18.00, bez maksas.

The Coco'nuts / Ezeri / The Bad Tones Brick bārā 19:00
Trīs pašmāju grupu The Coco'nuts, EZERI un The Bad Tones koncerts Brick bārā. Biļetes: eKase.

THE COCO’NUTS
Grupas sastāva dažādie pasaules redzējumi apkopoti vienotā skanējumā, nereti skaņdarbam apvienojot pat sešus dažādus žanrus. Grupas daiļradi RadioNABA raidījuma “Partitūra” vadītājs Ģirts Rozentāls ieteica dēvēt par psihedēlisko džezroku, mūzikas kritiķis Uldis Rudaks uzsver tikai viņiem raksturīgo skanējumu, savukārt paši mūziķi to vienkāršojuši līdz apzīmējumam “nepiemērots formāts”.

EZERI
Viņu mūzika ir enerģiska un meklējoša, tā pieiet popmūzikas filozofijai no neparasta leņķa, izveidojot savstarpēji atšķirīgas dziesmu formas un eklektisku skanējumu. Iedvesmoti no visplašākā klāsta žanriem, sākot no eksperimentālas elektronikas līdz folkmūzikai, EZERI ir apņēmušies nenogurstoši meklēt jaunus muzikālus risinājumus un veidus.

THE BAD TONES
Ansambļa The Bad Tones, kas iepriekš bijis pazīstams ar nosaukumu The Pink Elephant, dalībnieki – Edvards Broders, Rūdolfs Ozols, Alberts Levics un Kalvis Sležis – šobrīd nododas mūzikas studijām Nīderlandē un Latvijā. Laika gaitā "The Bad Tones" sevi pierādījusi kā vienu no spējīgākajām un daudzsološākajām latviešu rokmūzikas grupām, to apliecinot tieši ar enerģiskiem koncertiem.

Inokentijs Mārpls Autentika 21:00
Ahh.. kur tie gadi.. tie PSRS laiki.. tie laiki, kad dzima Aklā Zarna.. nepārprotiet.. grupa - tagad zināma kā Inokentijs Mārpls. Jā, patiesi! Leģendārs koncerts! Būs karsti, būs jaudīgi, būs jautri! Dosim alu, dosim burgerus un dosim kārtīgu mūziku! Ieeja bez maksas!

piektdien/sestdien
Festivāls Saldus Saule 2018 Kalnsētas iela 22, Saldus
27. un 28. jūlijā vārtus vērs festivāls Saldus Saule! Saldus Saule ir senākais rokfestivāls Latvijā, kas gadu no gada pulcē gan lieliskus mūziķus, gan draudzīgu publiku.
PROGRAMMA 2018: CARNIVAL YOUTH • DZELZS VILKS • ASTRO'N'OUT • PĒRKONS • IVO FOMINS • LĪVI • PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI • DZELTENIE PASTNIEKI • RĪGAS MODES • AUDIENCE KILLERS • OPUS PRO • GAIN FAST • FĒLIKSS ĶIĢELIS • INOKENTIJS MĀRPLS • LINGA • RYGA • PIRMAIS KURSS• ROCK'N'BERRIES • COLT • ZVANI • RUSTED WHEEL • POP ROK KIDS!

piektdien - svētdien
Festivāls Komēta 2018 Daugavgrīvas cietokšņa teritorijā
Komēta ir kosmisks brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances, izstādes un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnis.

Komētu 2018 veidos vairāki, savstarpēji tematiski saistīti ciemati - skatuves:
PACHAMAMA TRIBE ciemats būs vieta organiski-elektroniskai pasaules mūzikai, kurā etniskās un tradicionālās mūzikas elementi saplūst ar mūsdienīgu, dažādu paveidu elektronisko mūziku gan dejošanai, gan mierpilnai baudīšanai. Likumsakarīgi, ka šogad laikmetīgā CIRKA CIEMATS apvienosies ar Pachamama Tribe ciematu, iedvesmojoties no līdzdalības tēmas. Mākslinieki no dažādām pasaules valstīm apmetīsies cietoksnī jau nedēļu pirms festivāla, lai, nojaucot iedomātās robežas starp mākslu žanriem un līdzdarbojoties, radītu unikālu, Daugavgrīvas cietokšņa iedvesmotus uzvedumus.

KOMĒTAS AKADĒMIJA būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām un būtisku jautājumu uzdošanai dažādās lekcijās un darbnīcās.
AWARE HOUSE būs Komētas deju zāle, kuras nepārtrauktais elektroniskās mūzikas plūdums, mūs aicinās pazaudēt sevi tās labirintos līdz pat rīta gaismai.
HIGGS BOSON mākslinieki pārstāv dažādus mūzikas žanrus un nāk no atšķirīgām vidēm. Burvība slēpjas tajā, ka te var sastapties klasiski skolots instrumentālists ar brīvdomātāju, kurš mūziku apguvis pašmācības ceļā.
LIVA KINO CIEMATU radīs starptautiska apvienība Liva Collective: dažādu mediju mākslinieki, mūziķi, ceļotāji, cirka akrobāti un domubiedri, kuru misija ir paplašināt mūsu ierastos priekšstatus par kino.

Festivāla pēdējā diena – svētdiena – bez maksas

sestdien
Prāta Vētra "Skārda bungu tūre" Valmierā, Dīvaliņa pļavās 20:00
Prāta Vētras jaunā albuma “Par to zēnu, kas sit skārda bungas” iznākšanai sekos 5 vērienīgi brīvdabas koncerti Latvijā. Tūres otrais koncerts notiks Valmierā, Dīvaliņa pļavās.

svētdien
Blūza & fanka karalis Bonijs Fīldss Lielajā Dzintarā, Liepājā 20:00
„Īsta mūzika īstu mūziķu izpildījumā,” tieši šie slavenā skatuves mākslinieka Prinsa vārdi precīzi raksturo čikāgieša Bonija Fīldsa patieso muzicēšanas garu un spēles prieku. Gluži kā Prinss, arī trompetists Bonijs Fīldss ir daļa no afroamerikāņu mūziķu paaudzes, kuri dzimuši, lai iekarotu skatuvi. Savā mūzikā Fīldss prasmīgi apvieno fanku un blūzu - abas Great Black Music sastāvdaļas, – kas pašā vasaras karstumā Liepājas koncertzāles apmeklētājiem radīs īpaši enerģisku un pacilātu noskaņojumu. Mūžam enerģiskais šovmenis Bonijs Fīlds rada mūziku, ceļojot pa visu pasauli un piedaloties tādos prestižos festivālos kā Jazz à Vienne, Jazz in Marciac, Madajazzcar, Tabarka Jazz Festival un citos. Tieši skatuve ir vieta, kur māksliniekam izdevies izkopt pašam savu stilu, apvienojot retro un futūristisku blūzu ar pūšaminstrumentu fanku. Ierakstos un koncertos Fīldss kopā ar pavadošo grupu īsteno ģeniālu estētiku, pievienojot maģisko grūva formulu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!