Irānas folk doom grupa koncertēs Latvijā

Raksta attēls - Irānas folk doom grupa koncertēs Latvijā Publicitātes foto

10.10.2018 / Parmuziku.lv

Ar trim koncertiem Latvijā – Jelgavā, Liepājā un Rīgā, viesosies Irānas folk / doom metal grupa „Tears Of Fire” .

"Tears Of Fire" ir grupa, kas salīdzinoši jauna, ar īsu, bet iespaidīgu vēsturi. Dibināta vien 1998. gadā, Teherānā, Irānā, kā grupa, kas spēlē kurdu black metal, līdz brīdim, kad sākas nepatikšanas ar policiju. Valstīs, kurās reliģisku iemeslu dēļ nedrīkst spēlēt mūzikas instrumentus vai rokmūziku, kas var rezultēties ar miesassodu, ieslodzījumu cietumā vai pat nāves sodu.

Sākotnējais grupas muzicēšanas žanrs bija kurdu black metal, kas pamazām transformējies eksperimentālā folk / doom metal žanrā. Grupa izdevusi divus ierakstus - split jeb kopierakstu "From The Wasteland" ("Tears Of Fire", "Mogh" , "Paganland") un ep "Doomed Doome" (2017). Muzikāli - savdabīgs austrumu tautas mūzikas, doom metal un black metal elementu sajaukums. Grupas sastāvā - vokālists, ģitārists Lord Faustoos, Čaruk Revan - sitamie instrumenti, Konstance Merchand - vijole, čells.

Pie interesantajiem faktiem derētu minēt, ka grupas dziesmu nosaukumi ir arābu valodā, grupas vokālists koncertos uzstājas basām kājām, kas saslēgtas dzelžos, Vācijā šobrīd top īsfilma (kurdu vēsture un aizliegtā mūzika Irānā), bet grupas nostāja pret dzimtās zemes reliģiju un valsts pārvaldes režīmu ir ļoti noraidoša.

Šobrīd grupa bāzējas Vācijā un šie būs viņu pirmie koncerti Latvijā:
Piektdien, 12. oktobrī, Liepājā, "Fontaine Palace"
Sestdien, 13. oktobrī, Jelgavā, "Melno Cepurīšu Balerijā"
Svētdien, 14. oktobrī, Rīgā, "Depo".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!