Grupa Ūdris & Balode publicē meditatīvo kompozīciju “Klusumā’’

Raksta attēls - Grupa Ūdris & Balode publicē meditatīvo kompozīciju “Klusumā’’ Publicitātes foto

06.02.2017 / Parmuziku.lv

Dziesmu “Klusumā” publicēt bija paredzēts jau pirms gada – 2016.gada janvārī, bet grupas plānus izjauca nelaimes gadījums, kurā cieta Rolands Balodis -Ūdris (Ūdrītis).

“Lai arī dziesma “Klusumā’’ plašākam klausītāju lokam tiek publiskota tagad, tai aiz muguras ir sarežģīts stāsts. Dziesmas ieraksts tika pabeigts grupas tuva drauga "The Hobos" basģitārista Mārtiņa Burkevica skaņu ierakstu studijā tikai dažas dienas pirms liktenīgās avārijas. Ilgu laiku Ūdris atradās uz dzīvības un nāves robežas. Ar šo ierakstīto skaņdarbu centos pamodināt Ūdri no komas reanimācijā un lūdzos, lai Ūdris paliktu dzīvs,” stāsta grupas otrs centrālais stūrakmens Ilona Balode-Ūdre (Balode).

Ūdris izdzīvoja. Tagad šai dziesmai  ir apritējis vairāk kā gads. Kā min Balode, daudz kas esot mainījies. Grupa Ūdris & Balode’ šobrīd nekoncertē, jo Ūdris turpina cīnīties ar smagām nelaimes gadījuma sekām.  Pagaidām par dziedāšanu un ģitāras spēlēšanu uz kādu laiku Ūdris vēl var aizmirst, bet Balode tic uz visu labāko.

Dziesmu var noklausīties šeit - Ūdris & Balode - Klusumā

Dziesma “Klusumā’’ ir īpaša. Tā ir arī aizsākums jaunam dziesmu ciklam – ar Aizsaulē aizgājušā Ventspils dzejnieka Rūdolfa Liedaga kaislīgo un skaudro dzeju. Mūzikas autors ir Rolands Balodis –Ūdris, kā viesmākslinieks piedalījies grupas draugs, pianists un komponists Andris Jansons, kura saknes, tāpat kā Balodei, iestiepjas Ventspilī.

Dziesma tapusi ar AKKA/LAA piešķirto stipendiju jaunu darbu radīšanai.

Grupa Ūdris & Balode aizsāka savu darbību 2010. gadā, kad mākslinieku pāris Ūdris un Balode, presē plaši atspoguļotajā ceļojumā ar stopiem no Rīgas uz Pekinu, sāka muzicēt kopā uz ielām.  Atgriežoties Latvijā, viņi nodibināja grupu Ūdris & Balode.

Grupas sastāvs kopš sākotnes ir bijis nemainīgs. Ģitāra – Ivars Jercums, bass – Norberts Skraucis, bungas – Artis Orubs. Kā arī Ūdris ( balss, mūzika, vārdi) un Balode ( balss, akordeons, mutes ermoņikas).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!