Notiks dokumentalās filmas "... es izaugu Kukaiņos" pirmizrāde ar īpašo viesi - Rolandu Balodi-Ūdri

Raksta attēls - Notiks dokumentalās filmas "... es izaugu Kukaiņos" pirmizrāde ar īpašo viesi - Rolandu Balodi-Ūdri Foto: Veronika Vilhelma

13.10.2017 / Parmuziku.lv

Dokumentālā filma "... es izaugu Kukaiņos" ir aizkustinošs stāsts par Kukaiņu dvēseli, ikdienu un svētkiem.

Šī filma ir uzņemta laikā no 2015. līdz 2017. gadam - populārais mūziķis Rolands Balodis-Ūdris ir viens no filmas varoņiem un piedalīsies arī filmas pirmizrādē, kas norisināsies 14. oktobrī plkst. 16.00 Ādažu kultūras centrā.

Kukaiņus ar Rolandu Balodi-Ūdri saista ne tikai kopēja muzikāla daiļrade. Kopš Rolands ir cietis smagā avārijā 2016. gada 17. janvārī, Kukaiņi ir bijuši kopā ar Rolandu šajā grūtajā posmā. Septiņas “Kukaiņu” meitenes pēc negadījuma brauca koncertos pa Latviju, lai dziedātu Rolanda dziesmas, lai dziedātu viņam, lai viņš celtos, mostos un atlabtu. Jauntapušajā filmā ir dokumentāls mirklis, kurā Ūdris redzams vēl pirms traģiskā negadījuma.

Par filmu “... es izaugu Kukaiņos”

2015. gadā iznāca Rolanda Ūdra bērnu dziesmu CD "Brīvs kā putns", kuru Rolands Balodis-Ūdris prezentēja kopā ar studijas "Kukaiņi" vecākajām solistēm. Kukaiņi bija labi pastrādājuši pie šī albuma, pārņemti un gandarīti, varbūt tāpēc tieši šajā laikā radās doma veidot filmu par Kukaiņu studiju, kuru iecerējām kā atmiņas dāvanu bērniem. Filma tapa pateicoties “Kukaiņu vecākam” Gintam Zarānam.

Darbs notika kopā ar filmēšanas grupu “ by FTP“, filmētāji bija ar mums gan sporta svētkos, gan vasaras salidojumā Meleku līcī. Filmā atspoguļoti gan vēsturiski mirkļi, gan ikdienas darbs un dzīve Kukaiņos šodien - no lieliem līdz maziem. 2015. gada beigās filmēts video klips ar Rolandu Ūdri  ierakstu studijā pie Mārtiņa Burkevica ("The Hobos") – mūsu studijas skaņu plašu “māsterētāja”. Šis video ir kļuvis par liktenīgu  dokumentālu mirkli neilgi pirms traģiskā negadījuma.

Filma ir stāsts par kukaiņu dvēseli, par dzīvi ārpus nodarbībām, patiesu prieku un piedzīvojumiem, par drosmi. Par mums svarīgiem cilvēkiem un notikumiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!