Ūdrītis pēc avārijas sacer pirmo dzejoli, ko velta sievai

Raksta attēls - Ūdrītis pēc avārijas sacer pirmo dzejoli, ko velta sievai Ekrānšāviņš

17.04.2017 / Parmuziku.lv

"Ūdrītis ar šo dzejoli ir parādījis tuviniekiem un pats sev, ka viņa radošais gars nav salauzts!" Lieldienās par priecīgo notikumu vēstīja raidījuma LTV Panorāma sižets. Dzejoli Ūdrītis sacerējis vairāku nekā gadu pēc smagās avārijas.

Kopš 2016. gada rudens Ūdrītis kopā ar rehabilitācijas centra "Poga" ergoterapeiti Leldi Kalvāni no jauna apgūst kustības un agrāk pašsaprotamas iemaņas. Ilonas Balodes mudināti, viņi uzsāka arī dzejoļa rakstīšanu. Sākums nebija viegls, atzīs ergoterapeite, kurai nereti nācās minēt, kāds vārds mūziķim prātā.

"Ūdris lēnā garā rakstīja. Sākumā pa diviem vārdiem. Pēc tam - Jaunajā gadā, atbraucām pēc atvaļinājuma no Ventspils, viņam jau bija parāvušās vaļā [radošās] slūžas. Pēkšņi viņš sāka teikumiem rakstīt un [dzejoli] nobeidza divās nedēļās. Es, protams, esmu ļoti lepna, jo dzejolis saucās "Ilona Balode"! To izdomāja Ūdris, es to neizdomāju. Tās visas ir Ūdra idejas. Ja sākums ir viens vai divi vārdi, tad beigās ir riktīgs Ūdrisms." raidījumam LTV Panorāma atklāj Ūdrīša sieva Ilona, nosmejot, ka neviens nespēlēs hitu, kas saucas "Ilona Balode".

Noklausies dzejoli sižetā!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!