Tu pat nenojauti, kurām latviešu grupām Ūdrītis ir rakstījis dziesmas

Raksta attēls - Tu pat nenojauti, kurām latviešu grupām Ūdrītis ir rakstījis dziesmas Rolands Balodis-Ūdris 2015. gadā, foto: LETA / Evija Trifanova

18.05.2017 / Parmuziku.lv

Grupas "The Hobos" līderis savā talantā ir dalījies arī ar citām grupām un mūziķiem, iesaistoties dziesmu rakstīšanā gan kā teksta, gan mūzikas autors.

“She sounds like a little child”, “Christian (i'm gonna be)” un citi singli - Ūdrītis ir autors lielākajai daļai “The Hobos” dziesmu, bet pārējie grupas biedri - ģitārists Egons Kronbergs, basģitārists Mārtiņš Burkevics un bundzinieks Vilnis Krieviņš ir dziesmu aranžējuma autori.

Ūdrītim ir lieliska valodas izjūta kā dzimtajā, tā arī dažādās svešvalodās. Viņš  ir palīdzējis sarakstīt angļu versijas vairākām “Prāta Vētras” dziesmām: “Among the suns”, “Welcome to my country”, “Weekends are not my happy days”.

Ūdris ir arī teksta autors vairākām grupas “Jumprava” dziesmām - albuma “Inkarmo” tituldziesmai un dziesmām “Liekos Dīvains” un “Par Daudz”, kā arī dziesmai “Gaiss”.

Savā laikā Ūdrītis ir sadarbojies arī ar “Talantu Fabrikas” dalībnieci Chilli un viņai sarakstījis dziesmas “U know me” un “Es centos”. Savukārt dziesmā “Piedod Ziemassvētkos” Ūdris kopā pulcēja Zvaigžņu kori – dziedātājus Lindu Leen, Normundu Rutuli, Igo, Zigfrīdu Muktupāvelu, Ivo Fominu un Gintu Solu.

Ūdrītis ir rakstījis mūziku Igo dziesmām ar Igo vārdiem “Viss palēnām notiek” un “Brīva diena”.

Mūziķim ir bijusi sadarbība ar grupu “Otra puse”, kuras rezultātā tapušas dziesmas “Dievs dod” un “Ziemas Šūpuļdziesma”.

Rolands savu roku ir iemēģinājis arī bērnu dziesmu rakstīšanā. Viņš ir sarakstījis gan mūziku gan vārdus bērnu vokālās studijas “Kukaiņi” albumam “Brīvs kā putns”.

Projekta “Maš Maš” sastāvu veidoja Ūdrītis, Gints Saulītis, Skrips, Nils Īle un dziedātāja Anmary. Populārākās kolektīva dziesmas ir "Skaista diena", "Vispirms". Vēlāk Ūdrītis saraksta vārdus dziesmai “Beautiful Song”, ar kuru 2012. gadā Anmary pārstāv Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Projekta “Gorgeous Songs About Religion” ietvaros Ūdris dziesmas komponēja kopā ar Andi Grīvu, savukārt projekta “Thirty Second Songs” ietvaros Ūdris kopā ar “The Hobos” basģitāristu Mārtiņu Burkevicu rakstīja dziesmas, kuru garums nepārsniedza 30 sekundes. 

Kopā ar “The Hobos” ģitāristu Egonu Kronbergu projekta “U.K.” ietvaros Ūdris pat izdeva albumu, no kura vislielāko popularitāti iemantoja dziesma “Pekinā ir Auksti”.

Savukārt projekts “Ūdrītis-Balode” ierakstījuši albumu “Ceļa dziesmas” un visbiežāk muzicēja divatā, dažkārt trijatā. Ja sastāvs izauga līdz pieciem cilvēkiem, projekts mainīja nosaukumu uz “Zeme”. 

Uzskaitītais ir tikai neliela daļa no Rolanda Baloža-Ūdra daiļrades. Latvijas Radio 2 fonotēkā ir ap simt viņa sarakstītu dziesmu latviešu, angļu un nedaudz pat ķīniešu valodā. 18. maijā Ūdrītis nosvinēja 42 gadu jubileju. Mēs vēlam mūziķim un autoram veselību un iedvesmu jauniem darbiem!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!