Festivālā “TAKTS” uzstāsies duets “Piano Interrupted”

Raksta attēls - Festivālā “TAKTS” uzstāsies duets “Piano Interrupted” Publicitātes foto

11.10.2016 / Parmuziku.lv

Papildinot otrā taustiņmūzikai veltītā festivāla “TAKTS” koncertu programmu, kļuvis zināms, ka 2. decembrī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē koncertu sniegs klavieru un elektroniskās mūzikas duets “Piano Interrupted”.

Duetā apvienojušies britu pianists un komponists Toms Hodžs (Tom Hodge) un franču elektroniskās mūzikas producents Francs Kirmans (Franz Krimann). Dažādās muzikālās aizraušanās nav bijušas šķērslis mūziķiem kļūt par labiem draugiem krietnu laiks pirms tie sāka kopā arī muzicēt. Kopš “Piano Interrupted” debijas albuma 2012. gadā dienasgaismu ieraudzījuši vēl divi, kuri klausītājiem nodoti ar vācu izdevniecības “Denovali Records” starpniecību.

Savulaik Londonā ierakstītajam otrajam albumam dots nosaukums “The Unified Field” – atsauce uz Deivida Linča (David Lynch) grāmatu “Ķerot lielo zivi” (‘Catching The Big Fish’ angļu val.). Proti, pazīstamais kino režisors savu kino darbu kontekstā šajā grāmatā runā par “vienoto lauku”, kurā, ja vien tāds vispār eksistē, viss mijiedarbojas ar visu. Epizodēm un elementiem, kuri sākotnēji varētu likties emocionāli un jēgā nesaistīti, beigu beigās ir nozīme. Šī ideja mūziķiem šķita trāpīgi raksturojam viņu daiļradi – blīvas trauslu klavieru skaņu aranžijas, krāšņas un kinematogrāfiskas skaņu ainavas, dabiski un “ērti” ritmiskie zīmējumi un bagātīgas, siltas stīgu instrumentu piedevas klausītājos izsauc dažādu emociju vienumu.

Soli uz priekšu un reizē citā virzienā “Piano Interrupted” spēruši ar savu pēdējo, šī gada martā klajā nākušo albumu “Landscapes of the Unfinished”. Tas daļēji ierakstīts Senegālā kopā ar vietējiem mūziķiem. No Rietumāfrikas pārvestais materiāls albumā ticis dekonstruēts, “samīcīts un atkal izrullēts” un pārvērsts puantilisma ainavā tiktāl, ka pāri palikusi vien bikla nojausma par to kā suvenīru no tālām zemēm. Balsis Senegālas radio, tālas atmiņas par āfrikāņu perkusijām albumā “Landscapes of the Unfinished” saduras ar dūcošām basa partijām, brēcošu kontrabasu un preparētām klavieru stīgām. Interesanti, ka ierakstā pirmo reizi dzirdama Toma spēlētā klarnete, kas ilgstoši bijusi neatņemama “Piano Interrupted” koncertu sastāvdaļa.

“Piano Interrupted” koncerts būs otrais 2. decembra vakarā t/ n “Jūras vārti” Jaunajā zālē, sekojot jau iepriekš izziņotajam krievu pianista un komponista Dmitrija Jevgrafova (Dmitry Evgrafov) priekšnesumam. Tomam Hodžam un Francam Kirmanam tas būs pirmais un vienīgais kopīgais koncerts Latvijā.

Biļetes uz atsevišķiem “TAKTS” koncertiem, kā arī festivāla abonements ir nopērkams “Biļešu Serviss” tīklā un t/ n “Jūras vārti” kasē. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu un pavisam neliels skaits visu trīs dienu abonementu.

Otrais festivāls “TAKTS” ir turpinājums pagājušogad aizsāktai jaunai iniciatīvai – Ventspilī pulcēt starptautisku, dažādus muzikālos žanrus pārstāvošu, plašu ievērību ieguvušu, novatorisku un izaicinošu mūziķu kompāniju. Jau ar pirmo festivālu tika iezīmēta skaidra pasākuma idejiskā teritorija – ik gadu festivālā “TAKTS” ir pārstāvēta dažādiem taustiņinstrumentiem radīta, uz tiem atskaņota vai tiem adaptēta mūzika ar uzsvaru uz jauno un laikmetīgo mūziku. Pirms gada Ventspilī koncertus sniedza vācu mūziķi “Grandbrothers” un “Hauschka”, amerikāņu pianists Korijs Smits (Cory Smythe), kopā ar Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu atskaņojot savus oriģināldarbus, Latvijas koncertzālēs reti dzirdamo Mortona Feldmana (Morton Feldman) mūziku un improvizējot. Arī Vladislavs Nastavševs un “Urban Trio” un starpžanru – audiovizuālais – projekts “Radioland”, reinterpretējot grupas “Kraftwerk” leģendārā albuma “Radio-Activity” materiālu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!