Ventspilī koncertēs džeza kvintets “Papanosh” no Francijas

Raksta attēls - Ventspilī koncertēs džeza kvintets “Papanosh” no Francijas Publicitātes foto

20.03.2017 / Parmuziku.lv

18. aprīlī plkst. 19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē koncertu sniegs džeza kvintets “Papanosh” no Francijas.

Lai arī nosaukums kolektīvam izklausās kā no kādas neeksistējošas Austrumeiropas valodas aizgūts, “Papanosh” savā mūzikā nojauc jebkādas robežas. Fiziskas, prāta un muzikālas, uz skatuves un ārpus tās iemiesojot pilnīgu brīvību. Izsakoties vēl tēlaināk, “Papanosh” ir kā māja vaļējiem logiem un durvīm Ņujorkas pagrīdes mūzikas Bernāra Lubā (Bernard Lubat) radošo taku krustcelēs. Lai arī iepriekš komponēta un pierakstīta, “Papanosh” mūzika, kvintetam kāpjot uz skatuves, katrreiz tiek radīta un izgudrota no jauna. Savā nepieradinātībā un brīvībā kolektīva daiļrade ir kā akustiska pirmatnējas enerģijas manifestācija, kurā pilsētas skaņas jaucas ar putnu čivināšanu. Un otrādi.

Vensāns Kotro (Vincent Cotro) žurnālā “Jazzman” savulaik uzteicis kolektīva laikmetīgo skanējumu un spēju “kopt un uzturēt nekārtību”, nepadarot to sistemātisku. “Papanosh” spējot rosināt klausītājos apetīti pēc pārsteiguma, vienlaikus tos aizkustinot pavisam vienkāršiem, pat primitīviem paņēmieniem.

Biļetes uz “Papanosh” koncertu 18. aprīlī teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē nopērkamas “Biļešu Serviss” tīklā. Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par īpašu cenu – 5.50 EUR.

Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!