Ventspilī jau otro gadu norisināsies taustiņmūzikas festivāls “TAKTS”

Raksta attēls - Ventspilī jau otro gadu norisināsies taustiņmūzikas festivāls “TAKTS” Publicitātes foto

14.09.2016 / Parmuziku.lv

Decembra sākumā, no 2. līdz 4. decembrim jau otro reizi Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” notiks starptautiskais taustiņmūzikai veltītais festivāls “TAKTS”.

Biļetes uz atsevišķiem koncertiem, kā arī festivāla abonements tirdzniecībā “Biļešu Serviss” tīklā nonāks rīt, 15. septembrī, plkst. 12:00. Pirmie festivāla dalībnieki tiks izziņoti 17. septembrī pirms sērijas “UZTAKTS” koncerta “Jūras vārtu” Jaunajā zālē, kur uzstāsies norvēģu džeza trio “Splashgirl”. Šajā vakarā festivāla abonementu būs iespējams iegādāties par īpašu cenu – € 14.00.

Otrais festivāls “TAKTS” ir turpinājums pagājušogad aizsāktai jaunai iniciatīvai – Ventspilī pulcēt starptautisku, dažādus muzikālos žanrus pārstāvošu, plašu ievērību ieguvušu, novatorisku un izaicinošu mūziķu kompāniju. Jau ar pirmo festivālu tika iezīmēta skaidra pasākuma idejiskā teritorija – ik gadu festivālā “TAKTS” ir pārstāvēta dažādiem taustiņinstrumentiem radīta, uz tiem atskaņota vai tiem adaptēta mūzika ar uzsvaru uz jauno un laikmetīgo mūziku. Pirms gada Ventspilī koncertus sniedza vācu mūziķi “Grandbrothers” un “Hauschka”, amerikāņu pianists Korijs Smits (Cory Smythe), kopā ar Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu atskaņojot savus oriģināldarbus, Latvijas koncertzālēs reti dzirdamo Mortona Feldmana (Morton Feldman) mūziku un improvizējot. Arī Vladislavs Nastavševs un “Urban Trio” un starpžanru – audiovizuālais – projekts “Radioland”, reinterpretējot grupas “Kraftwerk” leģendārā albuma “Radio-Activity” materiālu.

Jau drīz pēc 17. septembra koncerta pirmie šī gada festivāla “TAKTS” mūziķi tiks izziņoti publiski. Ar laiku programma tiks papildināta. Ņemot vērā koncertu norises vietas ietilpību teātra namā “Jūras vārti”, pārdošanā ierobežots skaits biļešu un abonementu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!