Festivālu “SENSUS” atklās leģendāro “Berlīnes filharmoniķu” stīgu kvartets

Raksta attēls - Festivālu “SENSUS” atklās leģendāro “Berlīnes filharmoniķu” stīgu kvartets www.sensusfestival.com

13.06.2017 / Parmuziku.lv

Klasiskās mūzikas festivāla “SENSUS” atklāšanas koncertā 12. jūlijā koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies augstākās klases mūziķi, kas lepojas ar piederību vienam no pasaules vislabākajiem orķestriem – “Berlīnes filharmoniķiem”.

Orķestra stīgu kvarteta briljantu noslīpētā spēle ļaus leģendārā orķestra meistarību baudīt intīmākā veidolā – tête-à-tête. Viņiem šajā koncertā pievienosies pasaulslavenā stīgu kvarteta „Artemis“ pirmā vijole Vineta Sareika un Sennu Laine – čelliste, kura regulāri muzicē kopā ar Danielu Barenboimu, pianistu Langu Langu un citām izcilākajām klasiskās muzikas pasaules zvaigznēm.

Mākslinieciski koncerta programma ir patīkams izaicinājums mums visiem, jo izpildīsim ļoti virtuozus un tehniski sarežģītus skaņdarbus. Piemēram, Ludviga van Bēthovena slaveno  “Kreicera” vijolsonāti pārlikumā solo vijolei un stīgu kvintetam. Šo skaņdarbu raksturo bagātīga instrumentācija, pārsteidzošas modulācijas, plašas muzikālas līnijas un izcili krāšņa, daudzbalsīga solo vijoles partija, saka "Berlīnes filharmoniķu" stīgu kvarteta vijolnieks Luiss Felipe Koeljo.

Līdzās Bēthovena sonātei, koncerta pirmajā daļā būs dzirdams reti atskaņotais Volfganga Amadeja Mocarta opuss “Adagio un fūga” divām vijolēm, altam un basam do minorā KV 546. Savukārt koncerta otrajā daļā – Kārļa Lāča jaundarba pirmatskaņojums un Franča Šūberta “Stīgu kvintets Do mažorā”, kas tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem kamermūzikas paraugiem.


Mūzikas žurnālists Orests Silabriedis atzīst: Šis koncerts sagādās neaizmirstamus brīžus visiem, kas vēlas ieklausīties smalki skaņotās saspēlēs, ko īsteno visaugstākās raudzes kamermūziķi. Nekādas distances – viss notiek acu priekšā, un mūzika skan tieši tev.

No 2017. gada 12. līdz 15. jūlijam Liepājā un Ventspilī norisināsies pirmais klasiskās mūzikas festivāls „SENSUS“, kurā piedalīsies “Berlīnes Filharmoniķu”, Amsterdamas “Concertgebouw” un citu labāko Eiropas simfonisko orķestru vadošie mūziķi – nozīmīgāko starptautisko izpildītājmākslinieku konkursu laureāti. Festivāla programmā plānoti vairāki kamermūzikas un simfoniskās mūzikas koncerti, meistarklases mūzikas studentiem un bērnu programma par ģimenēm īpaši draudzīgām biļešu cenām.

Plašakā informācija par starptautisko mūzikas festivālu “SENSUS” atrodama festivāla mājas lapā www.sensusfestival.com, savukārt koncertu biļetes iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!